Конкурс заснований благодійною організацією Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». Учасники – володарі яскравих талантів з України, Росії та Білорусії - приїхали на фестиваль, щоб продемонструвати найвищий фаховий рівень. Тому журі у складі народних артистів України Мар’яна Гаденка, Олега Дзюби, Віктора Шпортька, Марти Шпак та інших було здивоване, що дівчата з колективу «Мрія», не маючи професійної музичної освіти, можуть співати на 4 голоси так чисто і прозоро! Було висловлено багато теплих слів на адресу керівників колективу – художнього керівника Палацу студентів ДНУ Оксани Рудковської та заступника декана факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ, кандидата технічних наук Дмитра Свинаренка. Журі запросило "Мрію" стати учасником концертних турів переможців фестивалю"Доля".
Усі учасниці колективу – студентки Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Це Ольга Лящевська та Олена Андрощук з економічного факультету, Альона Пшинько з факультету психології, Тетяна Жакун з механіко-математичного, Аліна Макарець з факультету систем і засобів масової інформації та випускниця Людмила Іщенко. Детальніше про вокальну студію «Мрія» та про участь у фестивалі «Доля» розповіла керівник колективу Оксана Рудковська:
- Скільки років та у якому складі співає «Мрія»?
- «Мрія» народилася у 2001 році напередодні Дніпропетровського міжвузівського фестивалю «Студентська весна». Для втілення задуму концерту не вистачало номеру про космос. Ініціативні студенти-вокалісти за два тижні підготували композицію – і в результаті ми стали лауреатами фестивалю. У 2006 році захистили звання «Народний аматорський колектив України». Сама ж назва «Мрія» з’явилася трішки пізніше: ми віримо в те, що думки матеріалізуються і вважаємо, що саме мрії допомагають втілити у життя найсміливіші бажання. У студентському колективі, який постійно оновлюється, на сьогодні уже змінився третій склад учасників.
- Скільки вже на вашому рахунку вокальних перемог?
- У 2010 та 2011 роках посіли перше місце у Всеукраїнському фестивалі «Дивограй» (Дніпропетровськ), Дніпропетровському міжвузівському фестивалі «Студентська весна», «Барвистому віночку», стали лауреатами третьої премії у конкурсі «Пісенні крила Чураївни» (Полтава).
- Чим зумовлений вибір пісень на фестиваль «Доля»?
- За умовами конкурсу, у фестивалі брали участь окремі вокалісти, а також дуети, тріо та гурти зі студентів та аспірантів вищих навчальних закладів різних форм навчання і загалом творча молодь у номінаціях «сучасна українська пісня», «авторська пісня та співана поезія», «сучасна обробка народної пісні». Ми обрали композицію «Чом ти не прийшов?» на чотири голоси (у четвертому куплеті звучить навіть 5 партій) та пісню Наталі Май «Ти і тільки ти». Це різнохарактерні твори, у яких ми змогли продемонструвати наш потенціал. Ми співаємо пісні різними мовами та у різних жанрах і, на наш погляд, саме українська пісня допомагає навчитися справжньому вокалу, вона якнайкраще розкриває душу виконавця. І звичайно, нам подобаються ці пісні.
- З якими враженнями повернулася «Мрія» до Дніпропетровська?
- Фестивальний виступ одразу коментувало журі, яке складалося з народних та заслужених артистів України, поетів, композиторів. Ми чули думку фахівців про виконавців, і це є безцінним досвідом для кожного учасника. Також вразила підвищена увага до нас з боку учасників та журі: нікому не вірилося, що ми - аматори і не навчаємося у музичному ВНЗ. Мешкали у Києві на території Національного екологічного центру, який нагадує ботанічний сад, з цікавістю відвідали у ньому музей хліба та зоопарк. Останній день фестивалю проходив у місті Буча, телезйомка транслювалася у 117 країнах світу. Професійне світло, музичне обладнання, глядацька аудиторія та учать у гала-концерті Марти Шпак, Павла Мрежук, дуету Анна-Марія, Мар’яна Гаденка, Олега Дзюби та інших українських зірок справили незабутні враження. Під час фестивалю у нас був дуже щільний графік розпорядку дня: обід, репетиція, зйомка чи просто прасування костюмів... До речі, ми самі шиємо костюми та вигадуємо сценічні образи до кожної пісні. А доброзичливе ставлення та взаємопідтримка у колективі допомагають нам жити у справжній «Мрії».
Автор: iнформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О. Гончара
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |