Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 23 января 2025
20:11

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Лікують не лише ліки: як собаки допомагають захисникам у реабілітаційному центрі Дніпра відновлюватися

Лікують не лише ліки: як собаки допомагають захисникам у реабілітаційному центрі Дніпра відновлюватися

До реабілітаційного центру Дніпра знову завітали навчені пси-терапевти та службові собаки, щоб підтримати військових, які проходять лікування, та подарувати їм гарний настрій.

Чотирилапих привели представники кінологічного центру «Антарес» і ДСНС. Захисники мали змогу погратися з собаками, поспілкуватися з ними та навіть знайти собі улюбленців.

Для багатьох цей візит був довгоочікуваним. Один із тих, хто з нетерпінням чекав на собак, — Максим. Чоловік отримав важкі поранення на Донеччині: мінно-вибухову травму, пережив інсульт і майже втратив здатність говорити. Зустріч із собаками викликає у нього щиру радість. Особливою симпатією Максим перейнявся до восьмирічного курцхаара на прізвисько Джоні, який працює в пошуково-рятувальному відділенні ДСНС.

«Коли Максим вперше його побачив, то вигукнув «полювання!». Це стало справжньою подією, адже після поранення йому було дуже важко говорити. Він завжди любив цю справу, і, напевно, така позитивна стимуляція допомогла йому вимовити це слово. Коли приходить команда з собаками, саме з Джоні він проводить найбільше часу. Я сподіваюся, що син почне говорити, адже після спілкування з собакою починає вимовляти слова», — розповідає мати Максима, пані Олена.

Джоні — не просто компаньйон, а й досвідчений рятувальник, який допомагає знаходити людей під завалами та працює в пошуково-рятувальних операціях.

«Для нього таке спілкування не новинка. Ми вже неодноразово були тут і в інших медичних закладах. Після початку повномасштабного вторгнення до нас стали звертатися військові. Ми намагаємося приїздити до реабілітаційного центру якомога частіше. Звісно, не завжди виходить — у Джоні є основна робота», — пояснює представниця ДСНС пані Надія.

«Я працюю з Максимом над відновленням мовлення та комунікації. Моє завдання — щоб пацієнт не почувався на заняттях, як на уроці. Тому ми співаємо, жартуємо. В нього дуже добра реакція на Джоні: він вимовляє команди, робить рухи рукою», — розповідає терапевтка з мови та мовлення Лілія.

У кінологічному центрі «Антарес» займаються каністерапією вже понад 15 років.

«Ми бачили безліч випадків, коли спілкування з навченими собаками буквально змінювало людей. Ті, хто не хотів ні з ким розмовляти, починали йти на контакт. Був пацієнт, який навіть не посміхався, а після зустрічі з собакою повернувся й захотів його погладити. Собака — дуже щира, добра істота, і, можливо, саме в цьому криється секрет її цілющого впливу», — каже представниця «Антаресу» пані Лариса.



Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
детские и спортивные площадки отремонтируют в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте