Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
22:28

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Що робити при радіаційній аварії: на Дніпропетровщині відбулися масштабні навчання

|«« «« »» »»|

У Дніпрі відбулися навчання для представників обласної та місцевої влади, рятувальників, силовиків. Їм розповіли, як в разі аварії на АЕС організувати евакуацію людей.

«Ми зацікавлені в тому, щоб усі системи боротьби з радіаційним забрудненням були ефективними. Тому відпрацьовуємо ці навички, дивимось, наскільки дії злагоджені і чи потрібна ще підтримка», – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Тренування розпочалось з оповіщення людей.

З гучномовців попереджали про радіаційну небезпеку.

«Такого типу масштабні навчання проводимо вперше. Акцент – на розгортанні проміжного пункту евакуації на кордоні із забрудненою зоною», – повідомив начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС Дніпропетровської області Сергій Корінний.

Учасникам навчань показали спеціальну техніку.

«Основна функція цієї машини – проведення радіаційно-хімічної розвідки. За допомогою вмонтованого обладнання можна визначити межі забруднення. А ще локалізувати небезпечні витоки речовин», – розповів начальник групи спеціального захисту Олександр.

Далі показали, як проводять знезараження техніки, що виїхала з «брудної» зони.

«Для цього використовується водний розчин, який наносять на авто або особовий склад. Він потрібний, щоб збити радіоактивний пил на поверхні», – сказав заступник начальника пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Олександр Лимар.

Біля наметів санітарної обробки перевіряють евакуйованих людей.

Після санітарного контролю постраждалих передають медикам.

«Ми працюємо в «зеленій зоні», приймаємо вже очищених постраждалих, оцінюємо їх стан. Після цього, якщо люди потребують медичної допомоги,передаємо їх лікарям», – розповів командир загону швидкого реагування Дніпропетровської обласної організації товариства Червоного Хреста України Максим Пекарський.

До навчань приєдналися понад 150 учасників. Задіяли 15 одиниць техніки.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років проіснувала газета "Днепр вечерний" у паперовому форматі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті