Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Нд, 24 листопада 2024
04:07

ПРО МІСТО

Символіка м. Нікополь

Герб м. Нікополь
Герб м. Нікополь
Хоругва м. Нікополь
Хоругва м. Нікополь
Герб м. Нікополь 1966 р.
Герб м. Нікополь 1966 р.
Герб затверджений 17.11.1966р. рішенням виконавчого комітету міської ради.
У лазуровому щиті зі срібною главою і карміновим поясом - чорне зображення Південнотрубного заводу і труб. Пояс обтяжений срібною назвою міста українською мовою. У главі - золоті козацька шабля, гетьманська булава і червоний символічний вогонь як символ Запорізької Січі. Лазуровий колір означає Каховське водоймище, на березі якого розташоване місто. Карміновий пояс позначає найбільше марганцеве родовище країни.

Новий герб затверджений рішенням Нікопольської міської ради 12-17/ХХІІІ від 28.11.2000р. і має форму щита іспанського типу, у лазуровому полі якого козак на коні з шаблею у правій руці, піднятою над головою. Золотий вершник мчить у правий бік над двома срібними шиповидними смугами. Вгорі над вершником та нижче горизонтальних смуг - по золотій восьмипроменевій зірці, обабіч яких дугою розходяться по три срібні восьмипроменеві зірки. Кожна наступна - меншого розміру від попередньої.

Герб вписаний у декоративний картуш срібного кольору, увінчаний трибаштовою міською короною з симетричним верхнім і нижнім акантами. У середній частині - асиметричне зображення пергаменту з завернутими краями, де ліворуч від глядача гетьманська булава, а праворуч - бунчук. У нижній частині картуша - нижня частина адміралтейського якоря. Колір щита символізує вірність, чесність, бездоганність, небесне світання, чисті води і перебування під знаком Юпітера. Золото означає силу, багатство, постійність, срібло - недоторканість. Вони використовуються для символічного відображення природних і штучних фігур та ідеї походження міста від часів запорозького козацтва.
Фігура козака вершника, що мчить із зброєю у поєднанні з клейнода ми - історичний образ Війська Запорозького показує його силу і вірність як захисника рідної землі, символ невпинного руху українського народу до свободи і незалежності.
Кінь уособлює символ волі і степового простору, соратник воїна ще з часів давніх аріїв, скіфів та інших кочових народів, що перебували у наддніпрянських степах. Хвилі відображають води Дніпра, що були символом життя та об'єднання України.
Якір вказує на традиційні заняття населення нашого міста мореплавством і рибальством.
Розташовані вище і нижче хвиль зірки - символ безмежного космосу сузір'я Великої Ведмедиці (Возу) та історичних реалій минулого - Чумацького шляху через Дніпро та сім головних місць розташування Запорозької Січі. Одна з них позначена золотом і уособлює собою Микитинську Запорозьку Січ, звідки була відроджена Українська національна держава у середині XVІІ ст. у формі Гетьманської Козацької України. Автор - В.Живогляд.

Хоругва затверджена рішенням Нікопольської міської ради 12-17/ХХІІІ від 28.11.2000р. і являє собою квадратне синє полотнище. На перетині умовних 1/3 вертикальної та горизонтальної сторін прапора козак-вершник мчить на коні з піднятою у правій руці шаблею над головою жовтого кольору і повернутий у сторону древка. Фігура козака - вершника розриває дві білі шиповидні горизонтальні смуги. Смуги мають 1/16 ширини прапора (кожна з яких має 1/64 ширини прапора, а відстань між ними становить 1/32 ширини прапора). Над вершником та нижче вершника на умовному колі діаметром у 1/2 ширини прапора, розташовано по сім восьмипроменевих зірок, середні з яких жовтого кольору і вписані в умовне коло діаметром 1/16 ширини прапора, а обабіч по три білого кольору, кожна наступна - меншого розміру від попереднього (вписані в умовне коло діаметром 1/20, 1/32, 1/40 ширини прапора).
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті