Затверджений 2 жовтня 2001р. рiшенням №193-17/XXIІ сесії районної ради. Щит скошений зліва, на верхньому червоному полі золотий козак скаче на срібному коні тримає у лівиці золотий спис із золотим прапорцем, на нижньому лазуровому полі стилізований золотий колосок у вигляді пекторалі, на лінії розділу полів - п'ять срібних восьмипроменевих зірок у перев'яз, з яких дві крайні у 1,5 рази менші за розміром.
Козак-вершник зі зброєю втілює образ захисника рідної землі, символізує невпинний рух українського народу до свободи й незалежності. Зображення пекторалі нагадує про всесвітньо відому археологічну знахідку - шийну прикрасу скіфських часів, знайдену на території району. Пектораль є символом древньої історії краю, який знаходився у центрі Скіфської держави. П'ять зірок символізують п'ять з семи Запорізьких Січей, що протягом двохсот років перебували на території Нікопольщини: Томаківську (до 1593р.), Базавлуцьку (1594-1638р.р.), Микитинську (1639-1652р.р.), Чортомлицьку (1652-1709р.р.) та Нову-Підпільнянську (1734-1775р.р.). Червоний колір символізує любов до Вітчизни, мужність, сміливість і великодушність козацтва, лазуровий - чисті води Дніпра.
Автори - В.Д.Валсамаки, В.І.Живогляд.
Затверджений 2 жовтня 2001р. рiшенням №193-17/XXIІ сесії районної ради. Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з двох вертикальних смуг: синьої від древка (завширшки 1/3 ширини прапора) та малинової з вільного краю, на лінії розділу смуг - стилізований жовтий колосок у вигляді пекторалі, рівновіддалений від верхнього й нижнього краю прапора.
Автори - В.І.Живогляд, В.Д.Валсамаки.