На останній сесії депутати Дніпропетровської обласної ради прийняли звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради з вимогою переглянути положення бюджетної політики з урахуванням інтересів регіонів, а також звернулися до місцевих рад Дніпропетровщини з проханням підтримати цю ініціативу. В результаті за тиждень 20 районних рад та декілька міст області вже проголосували за запропоноване звернення та додали до нього свої пропозиції. При цьому є міста, які не хочуть признавати той факт, що тепер бюджет розвитку піде на «латання дір».
«Мені незрозуміла реакція одного з депутатів з Дніпродзержинська, який назвав наші вимоги по бюджетному кодексу сепаратизмом. Я обов'язково зв'яжуся з ним, щоб узнати його рецепт виплати зарплат і ремонту доріг без грошей. Кожне місто опинилося в однаковій ситуації, коли змушене витрачати свій бюджет розвитку. Іншими словам – ями на дорогах будуть скрізь» – підкреслив Євген Удод.
Проблемами місцевих бюджетів поділилися керівники громад Дніпропетровщини. За словами міського голова Верхівцева Василя Залужного, міський бюджет 2014 року становив трохи більше 4,8 млн. грн. З них більше ніж 90% - податок на прибуток фізичних осіб. «Зараз держава цей податок забрала, а значить вполовину зменшила наші надходження. При цьому, як і раніше, ми повинні за власний кошт фінансувати школи, культуру та інше», - зазначив він.
Перший заступник міського голови Жовтих Вод Анатолій Мелюшко, повідомив, що у бюджеті на 2015 рік на охорону здоров'я міста виділено майже на 50% менше коштів, ніж минулого року. У зону ризику потрапляє навіть спеціалізована медична частина, де проходять лікування співробітники СхідГЗК, які працюють на видобутку уранової руди. «Ми зараз намагаємося оптимізуватися, прийняти адекватні рішення, але у ситуації, коли місцеві підприємства, які наповнювали бюджет, знижують свою економічну активність, покрити цей дефіцит рахунок нашого бюджету неможливо».
«30 січня ми прийняли бюджет. Це дасть можливість району функціонувати, але є великі касові розриви на освіту, медицину. Єдине чого нам хочеться, прозорих та зрозумілих правил гри для місцевих бюджетів. Тому ми просимо встановити діалог між Кабінетом Міністрів, Міністерством фінансів, щоб можна було спасти цей бюджет і виконати його в повному обсязі. Резерви є, але механізми, у тому числі механізми децентралізації, в законі про державний бюджет не прописані», - прокоментував ситуацію голова Синельниківської районної ради Юрій Мартиненко.
Нагадаємо, обласна рада прийняла звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради 23 січня. Якщо на національному рівні ці вимоги проігнорують, то буде загублена соціальна сфера, погіршиться рівень медичного обслуговування, освіти, виховання дітей, екології в усіх без винятку регіонах України. «Я буду активно доносити наші пропозиції до самого верху. У нас є нардепи від області, у функції яких це входить. Потрібно будь-якими методами довести доцільність внесення змін до бюджету», – додав Євген Удод.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |