Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
21:13

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

По той бік екрана. Один день у редакції новин 34 телеканалу

По той бік екрана. Один день у редакції новин 34 телеканалу
Глядачам завжди цікаво, як працює телевізійна кухня, що відбувається по той бік екрана? Напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку України кореспондент «Зорі» завітала до наших колег — працівників 34-го каналу, щоб привітати зі святом та дізнатися, як працюють телевізійники.

Замість метушні — тиша

Перше враження в редакції новин — спокій та тиша. Велика світла кімната, десяток робочих столів з необхідним обладнанням, розвішані фотографії кожного співробітника — такий офіс у журналістів на телебаченні. З самого ранку майже всі журналісти редакції новин відсутні, бо вони на зйомках. Починаючи з 12—13-ї години повертаються до своїх робочих місць. І відразу до комп’ютера — працювати.

Координує роботу журналістів продюсер «Деталей» Наталія Лоба:

— Багато зйомок знаходимо через розсилку. Але є й ті, на які запрошують люди: мешканці міста та області, що звертаються за телефоном гарячої лінії (+38 098-000-00-34. — Авт.). Нерідко відкидаємо те, що не варте уваги наших телеглядачів. Але іноді люди телефонують, і ти розумієш — оце матеріал буде! Тоді зв’язуємося з майбутніми героями сюжету, домовляємося про зйомку.

Буває, один журналіст потрапляє на дві-три зйомки за день. Як правило у програмі виходить не менше 10 сюжетів. Є й додатковий матеріал — інформація, що надходить від УВС, МНС, — їх оперативні відеохроніки.

Зазвичай ще звечора готуємося до наступного дня: затверджуємо певні зйомки: час та місце події, які журналіст та оператор поїдуть. Але бувають й форс-мажори. На такий випадок є черговий журналіст з оператором: швидко зібралися й поїхали.

У вихідні на 34-му намагаються не навантажувати своїх працівників, бо вони й без того працюють понаднормово. Тому заздалегідь, упродовж тижня, відбирають найкращі сюжети. Вони потрапляють до суботнього випуску — дайджесту найцікавіших новин за тиждень. А висновки роблять вже у неділю — у «Деталях-підсумках».

Не кожен ранок починається з кави

Ніна Сердюк вирішує, які саме оператор і водій поїдуть на ту чи іншу зйомку, слідкує за рівномірним розподілом роботи й навантаженням:

— Усі зйомки новин займають першу половину дня. І часто буває, що на один і той же час припадає декілька зйомок, тому потрібна певна кількість операторів. Для цього ще з вечора я отримую повний список зйомок на наступний день і розподіляю операторів за часом, — розповідає Ніна.

Розподіляє вона ще й чергування поміж хлопцями. Щоразу залишається черговий оператор. Якщо до 7-ї вечора жодної додаткової зйомки, можна йти додому. Але якщо терміновий виїзд — їде разом з журналістом на місце події.

Кожен ранок Олександра починається з кави. Але якщо часу обмаль — відразу за кермо. Адже від нього надалі залежить, чи встигне знімальна група на місце події.

— Наступний робочий день не схожий на попередній: кудись їдеш, щось чуєш, бачиш, — розповідає водій. — Буває що тільки-но привіз одну знімальну групу, треба повертатися й відвозити інших. Якщо зйомка не надто довга, чекаю на журналіста та оператора і повертаємося на студію.

Тут до «гри» вступають відеомонтажери.

— Починаємо працювати о 9-й ранку. Найперше прораховуємо готові сюжети за учорашній день і додаємо їх до архіву, аби в майбутньому знайти при подібних зйомках, — розповідає Валерій. — Та бувають і термінові справи. Зазвичай це незаплановані зйомки, після яких, ми їх прораховуємо та відправляємо чорнове відео нашим столичним партнерам — і вже зі спокійною душею повертаємося до звичних обов’язків. Це робота з журналістом. Відразу, повернувшись з місця зйомки, журналіст віддає мені флешку з відзнятим матеріалом, яку я потім копіюю на загальний сервер. Доступ до нього є і у мене, і в журналіста.

Навіть життю потрібні редактори та ведучі

Поки інформація з носія копіюється та завантажується, журналіст, не гаючи часу, пише сценарій сьогоденної зйомки та віддає літературному редакторові.

— Кожен текст, який планується подати в ефірі, має бути перевіреним, — розповідає Ольга Романовська. — До моїх обов’язків входить перевірка не тільки орфографії журналіста, а ще й титрів, анонсів, плашок — загалом усього, що потрапить до ефіру та з’явиться на екрані. Чи розкрита тема сюжету, його об’єктивність та відповідність стандартам, перевіряє шеф-редактор.

Після цього журналіст начитує написаний сценарій. І вже потім знову співпрацює з відеомонтажером. Тепер же зазвичай удвох працюють над сюжетом із начиткою журналіста, вирізаними тайм-кодами відзнятих інтерв’ю та сценарієм.

Потім журналісти можуть дихати спокійно: справу зроблено — залишилось тільки транслювати сюжет на екрані. Але для ведучих новин основна робота тільки-но розпочинається. Лейла Аббасова працює і журналістом, і ведучою. Щодня після створення сюжету поспішає до гримерної, адже ще новини у прямому ефірі вести.

— Ведучих новин троє. І після кожного насиченого дня розмовляти важко. Ще й у телевізорі. У прямому ефірі. Та збираємося і «йдемо у бій». Можемо навіть певні вправи виконувати, аби язик не заплутався. Але, якщо таке й стається, — вибачаємося й продовжуємо інформувати далі, — ділиться Лейла.

Двічі на день у редакції новин проходять літучки, на яких планується верстка новинного ефіру.

— Збираємося для обговорення сьогоднішнього випуску новин: чи додати щось нове, чи цікава ця інформація — вирішує випусковий редактор, тобто я, — розповідає Дмитро Вронський. — А крім звичайних літучок, двічі на тиждень збираємося, щоб визначитися з підсумками: які сюжети цікаві, які треба переробити чи доповнити чи навіть об’єднати один з одним. Працюємо з 9-ї ранку до 9-ї вечора, але можуть бути й ненормовані робочі дні.

Займається новинами і сайт телеканалу.

— Оскільки ми — сайт телеканалу, між нашими працівниками пряма взаємодія, — розповідає Оксана Цибуля, шеф-редактор сайту. — Від самого ранку дізнаємося про план зйомок журналістів, аби йти в ногу з новинами. Після випуску підсумкових «Деталей» о 20.30 одразу ж викладаємо сюжети на сайт. Якщо трапляється незапланована ситуація, телефонуємо до редакції й дізнаємося: що саме трапилося, чи виїхали наші журналісти на місце події. Не гаючи часу, розміщуємо дану інформацію на сайті, але з анонсуванням: детальніше — у вечірньому випуску новин. У середньому за один робочий день до сайту потрапляє близько 40—45 повідомлень. І це не лише новини, а й авторські програми та передачі.

Напередодні професійного свята зичимо колективу 34-го каналу і всім телевізійникам Дніпропетровщини творчого натхнення, яскравих сюжетів і побільше хороших новин.

Gorod.dp.ua на Facebook.


777  (17.11.14 19:21): А сколько зрителей-рыбаков потеряли, когда перевели "О рыбалке всерьез" на укромову! Ответить | С цитатой
я из Днепра  (16.11.14 22:01): Читаю статью - и работа ''кипит'', и ''в бой идут", так почему же канал такой неинтересный, ну а одна из ведущих-просто ужас. Не будет этого 34 канала-никто и не заметит. Ответить | С цитатой
c_apture  (15.11.14 21:26): Душа города. Ложь тянет за собой зло, а правда добро.
Желаю больше добра вам ребята!!!
И меньше зла.
Ответить | С цитатой
Му МУ  (15.11.14 16:51): Такой белиберды на псевдонаучные темы нет ни на одном канале Украины. Нельзя так со зрителями. Уже, как только слышу характерный мужской или женский голос, так сразу переключаю канал. Ответить | С цитатой
витя  (14.11.14 22:33): поддерживаю! больше профессионализма, меньше глупости и молодежного максимализма (типа6 мы сами с усами-все знаем). иногда стыдно за дремучую тупость корреспондентов, за безграмотнейший язык дикторов! А особенно - утренние эфиры: такое впечатление что никто ничего не продумывал и даже в старших классах школы не учился! УЧИТЕ МАТЧАСТЬ! С ПРАЗДНИКОМ НО ТОЛЬКО ДОСТОЙНЫХ! Ответить | С цитатой
Иван  (14.11.14 18:19): Ребята (это я молодым)б успехов Вам.
Может быть вам удастся сделать этот канал не таким стыдным, как он сейчас выглядит (я имею в виду некоторые его "псевдонаучные" передачи с загробным (легко узнаваемым) голосом. Расшевелите это замшелое гнездо. Новости, в общем, почти уже неплохие, хотя и "местечковые". Но это пройдет! Успехов!
Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
домов ОСМД и ЖСК обновлены в Днепре в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте