Група партизанського книжкового мерчандайзингу
оголошує
Велику листопадову книжкову революцію
Виступ призначено на 15.00, 9 листопада 2007 року,
в День української писемності та мови
ТИ НЕ БАЧИШ УКРАЇНСЬКОЇ КНИЖКИ В КНИГАРНІ?
ТОБІ НАБРИДЛА ДРУКОВАНА ПОПСА НА КОЖНОМУ КРОЦІ?
ТЕБЕ ОБУРЮЄ ТОТАЛЬНЕ ЗОМБУВАННЯ?
ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС!
1) 9.11. 2007 о 15.00 зайди до будь-якої книгарні, де є українські книги, розташовані у віддалених місцях або приховані від потенційного покупця.
2) Вибери будь-яку українську книгу, яка тобі подобається.
3) Перестав її на більш помітне місце.
4) До переставленої книги вклади пояснювальну листівку, яка вказує, що зазначену книгу переставлено групою партизанського книжкового мерчандайзингу.
5) Сфотографуй переставлену книжку на новому місці.
6) Надішли це фото в ЖЖ-спільноту gbmpg (
http://community.livejournal.com/gbmpg ) з підписом, де саме було здійснено революційний акт — місто, книгарня, обставини.
7) Ми зробимо все, щоби країна почула і побачила твій вибір.
ПОКЛАДЕМО КРАЙ КУЛЬТУРНОМУ ІМПЕРІАЛІЗМУ!
Хто винен?
Зайдіть до будь-якого книжкового магазину та спробуйте знайти там українську книгу. Це буде не просто. Ми навіть підкажемо, де і як її слід шукати:
1. Знайдіть найвіддаленішу полицю в найбільш глухому кутку, з табличкою «Обережно, тигр».
2. Подивіться у самий низ.
3. Якщо на полиці можна розмістити книги в два ряди, подивіться в другий ряд.
4. Переконайтесь, що там немає мишоловки чи капкана на ведмедя.
5. Покопирсайтесь у пилюці та знайдіть. Те, що ви знайдете, імовірніше за все й буде українською книжкою.
6. Якщо з першої спроби вам це не вдалось, повторіть операцію щодо всіх відділів, включно з «магією, езотерикою та куховарством».
Власники більшості українських книгарень так цінують нашу літературу, що роблять все, аби з нею не розлучатись. Лише досвідчений пластун-слідопит здатен знайти сучасну українську книгу в магазині. Наразі ми оцінюємо рівень продажів вітчизняної літератури МАКСИМУМ 25% від її потенціалу. Можна довго і занудно піарити автора на ТіВі, але якщо читач не знайде книгу в магазині, то єдиний спосіб її продати — ганяти автора з туром по країні. Штату торгових представників, на яких можна покласти мерчандайзинг, наші видавці не мають,
добровільного бажання поставити замість Донцової українського автора, у власників магазинів також немає. Верхи, як бачимо, не хочуть, низи, чого і слід було сподіватись, не можуть. Справа за партизанами.
Як гартувалась сталь
1. Найбільша кількість випадкових покупок припадає на так звану зовнішню вітрину, себто ту площу експонування, що виходить за межі магазину. Вона, як правило, привертає увагу перехожого та нагадує: «а чому б і не придбати?».
2. Найбільша кількість покупок припадає на товар у так званій «зоні очей», при цьому на нижні полиці припадає біля 5% від загальної кількості покупок.
3. Скільки купляють товару, що захований у глибині, на віддалених полицях, ми не знаємо, в тисячних долях відсотка ми не сильні.
Що робити?
Мерчандайзинг — це підрозділ маркетингу, що вчить правильній організації експонування товару, який також звуть «прибуток без трат».
«Партизанський мерчандайзинг» — це самовільне, всупереч волі власника, встановлення української книги на найкращі для продажу місця. Це цілком законний та швидкий спосіб популяризації української книги. При середньому накладі 500-3000 примірників, акція здатна дієво вплинути на ситуацію. Участь в акції не займає багато часу, і може бути проведена просто під час шопінгу.
Курс молодого бійця
1. Найкраще місце для книги — полиця на рівні очей.
2. При встановленні корінцем, декілька книг краще однієї.
3. Біля стопки встановлених корінцем, може стояти одна палітуркою.
4. Якщо книга захована другий ряд, їй саме час переміститись у перший.
5. Засунути один примірник на зовнішню вітрину: вищий пілотаж для диверсанта.
До переставлених книг рекомендуємо вкладати листівку з таким текстом:
Книгу переставлено групою партизанського книжкового мерчандайзингу 9. 11. 2007 року.
Я ХОЧУ БАЧИТИ ЦЮ КНИГУ НА ЦЕНТРАЛЬНІЙ ПОЛИЦІ!
ТУТ ЖИВЕМО МИ ТА НАША ЛІТЕРАТУРА!
Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Київ, Кременчук, Луганськ, Полтава, Харків, Херсон
«Арт-Вертеп», «Думка», «Клуб патріотичної молоді», «Кут», «Національний альянс», «Наша хата», «РІД», «СТАН», «Сумно», «Фоліо», ЦБО, «Тотем», «Бивні», «Полтавський музичний портал»
http://community.livejournal.com/gbmpg/
в києві та харкові, де пройшли попередні прес-конференції, книгарні самі почали переставляти книжки :)
сподіваємось, позитивний комерційний ефект цього кроку їх дечому навчить :) Ответить | С цитатой
Видите ли, den, Арт-Вертеп и его приспешники любую книгу, изданную на украинском языке априори считают достойной. Посему никто даже читать эту книжку не станет. Я думаю, их истинная цель - похулиганить и привлечь к себе внимание. Ответить | С цитатой
«Арт-Вертеп» и прочая шушера нехило попиарилась на сайте!
Они своего достигли, может никто и не собирался в магазины заходить и книжки переставлять, главное пошуметь!
А тему-то прибрали :) Ответить | С цитатой
«Партизанський мерчандайзинг» — це самовільне, всупереч волі власника, встановлення української книги на найкращі для продажу місця. Це цілком законний та швидкий спосіб популяризації української книги" - вы что белены объелись? как логически связано место расположения и популяризация? А если текст дегенеративный, как вы его популяризируете?
За хорошими книгами в СССР гонялись, сдавали макулатуру чтобы получить престижные подписные серии - и никто особо ничего не "популяризировал". Качественный продукт, как вы знаете, на полках годами не лежит, и покупается за любые деньги.
Насчет доступности. Книги на украинском вполне доступны, но что у нас все перешли на украинский язык в быту? Или вот раньше английский учили только на факультетах иностр. языков, и книг на английском не было в продаже; сейчас есть, и что у нас все заговорили на английском? Ответить | С цитатой
Вот говорят - нужны льготы книгоиздателям. А в чем они эти льготы должны заключаться внятно кто-то сказать может? Задайте такой прямой вопрос - и в ответ получите невразумительное абстрактное "патриотическое" мычание. Тут прозвучало "антидемпинговое расследование". Бросаясь такими словами, вы смысл их понимаете? Такое расследование возможно только если с одной стороны есть укр. книгоиздатель и с другой российский, которые, допустим напечатали на одном и том же языке одно и то же произведение одного и того же автора, при этом россияне в официальном порядке при уплате всех таможенных пошлин экспортировали товар в Украину, а здесь продают по цене ниже цены укр. издательства. Для антидемпинга нужна и Ответить | С цитатой