15 грудня у світі відзначають міжнародний день чаю. У Дніпропетровську його святкуватимуть по-особливому. Там вперше в Україні відтворили традиційну японську кімнату, де відвідувачів знайомлять зі східним чайним мистецтвом. Традиції чаювання узялися відроджувати в українсько-японському центрі Національного гірничого унiверситету. На перших уроках побували і наші кореспонденти.
Щоб приготувати традиційний японський чай, Настя дістає спеціальний посуд. Чавунний чайник ставить на відкритий вогонь. Напій дуже міцний. І зовсім не схожий на той, що в Україні називають чаєм.
Анастасія Доманова, викладач японського чайного мистецтва тя-но-ю:
- Это зеленый чай, молотый на специальных каменных жерновах, смалывается в очень тонку пудру, которая взбивается чайным венчиком с добавлением небольшого количества горячей воды. И пьется не заваренный чай, а взбитый.Під час церемонії - жодного зайвого руху: кожен жест символізує повагу до гостя і зосередженість на справі. Аби відтворити атмосферу екзотичної чайної культури з країни вранішнього сонця привезли традиційну японську кімнату. Замість дверей у ній - розсувні сьодзі зі щільного рисового паперу. Гостей садять на татамі з очерету.
Дотримуватися традицій цієї кімнати має кожен відвідувач. Утім, це непросто.
Світлана Вараксина, відвідувач японської кімнати:- Одежда давит на ноги, на сгиб коленей очень сильно, и перекрывает сосуды - ноги немеют быстро.
Щоб ноги не німіли, джинси треба змінити на зручне кімоно, кажуть знавці чайної церемонії. Однак традиційного японського одягу тут на всіх не вистачає. Зате запашного напою - вдосталь. Єдина умова для гостей: не лише відпочивати, а й вивчати японські традиції.