Дніпродзержинське державне підприємство «Бар’єр» оприлюднило попередні результати радіаційного моніторингу уранових об’єктів колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 року) у зоні впливу хвостосховища «Сухачівське».
За програмою радіаційного моніторингу, у 2010 році забезпечено щомісячне проведення лабораторією ДП «Бар’єр» вимірювань потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання.
Проведено відбір проб атмосферних аерозолів та ґрунтів, вимірюється активність радону. Відбір та аналіз загальної та об’ємної активності ізотопів урану проб підземної води зі спостережної свердловини, що розташована в районі селища Горького, свідчать про відсутність перевищення нормативних показників активності радону. Проведення відбору підземних вод зі спостережних свердловин на території хвостосховища «Сухачівське» заплановане на листопад 2010 року.
Створення системи комплексного екологічного моніторингу Дніпродзержинська, селищ Таромське і Сухачівки, території зони впливу хвостосховищ радіоактивних відходів колишнього Придніпровського хімзаводу здійснюється в рамках державної програми приведення небезпечних об’єктів ПХЗ до екологічно безпечного стану, програм розв’язання екологічних проблем Дніпродзержинська. Хвостосховище відходів ПХЗ «Сухачівське», розташоване поблизу селища Таромське у 14 км південно-східного напрямку від проммайданчика ПХЗ, знаходилося в експлуатації з 1960 до 1991 року, слугувало для тимчасового складування уранової сировини для подальшої переробки на ПХЗ.
Удаляются комментарии, не имеющие отношения к предмету обсуждения,____ невнятные и односложные предложения, _____
А давать односложные новости это норма уже? Ответить | С цитатой