У нараді узяв участь в.о. Міністра з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, служб та управлінь, керівники органів місцевого самоврядування.
На території Дніпропетровської області знаходиться біля 200 тис. га лісових насаджень та 2,5 млн. га сільськогосподарських угідь.
У зв’язку з рекордно високою температурою цього року ліси перетворилися із затишних місць відпочинку в місця з підвищеною небезпекою.
Період з червня по серпень на Дніпропетровщині характеризується високим ступенем пожежної небезпеки (4-го класу) та навіть найвищим ступенем (5-ий клас) в третій декаді липня і на початку серпня.
Вологість повітря за абсолютними показниками складає 20 – 30%, а температура повітря у серпні перевищує граничний показник (35оС) на 1 - 4 оС (36,4 – 39,2 оС). І за даними метеоцентру така погода продовжиться до середини серпня.
Обласна державна адміністрація оперативно виконувала всі завдання Уряду по забезпеченню протипожежних заходів та боротьби із лісовими пожежами.
«Нашим здобутком можна вважати те, що на відміну від інших областей, на Дніпропетровщині не відбулося жодного випадку пожеж під час жнив. Дякую за це всім, хто забезпечував необхідні протипожежні умови роботи під час збору врожаю, але наголошую на необхідності подальшого жорсткого контролю за ситуацією», - сказав голова облдержадміністрації.
Всі ці заходи, враховуючи температурні показники, дозволили Дніпропетровській області гідно підготуватися до пожежонебезпечного періоду. «Однак, враховуючи температурні показники, уникнути пожеж не вдалося, при цьому жодна людина не отримала поранень. Головна причина лісових пожеж – недбальство населення», - повідомив Олександр Вілкул.
Голова облдержадміністрації наголосив на підвищенні відповідальності присутніх керівників за забезпечення заходів пожежної безпеки. Зокрема, Олександр ВІлкул підкреслив необхідність цілодобового контролю за станом охорони і захисту лісів та активізації роботи з попередження та негайної ліквідації лісових пожеж; готовності медичних закладів у випадку необхідності надання відповідної допомоги постраждалим внаслідок пожеж; приведення у постійну готовність пожежної та спеціальної техніки та обладнання, а також особового складу військових та інших підрозділів для їх можливого залучення для гасіння пожеж; перевірки стану готовності пунктів евакуації на випадок можливого відселення населення з постраждалих територій та забезпечення людей питною водою, медикаментами тощо.
Олександр Вілкул, також наголосив: «Окремо звертаю увагу на жорстке обмеження відвідування громадянами лісів, в тому числі – заборони полювань, військових навчань. Окремо звертаю увагу на підвищення пожежної безпеки військових складів, баз та арсеналів. Ніхто не повинен постраждати».
Голова облдержадміністрації звернувся до засобів масової інформації з проханням широко повідомити населення: у разі виникнення підозри про загрозу пожару або загоряння, що сталося в лісі чи в полі – негайно телефонувати за номером 101.
В свою чергу в.о. Міністра з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських відзначив високий рівень готовності області до можливих надзвичайних ситуацій, а також чітку та якісну організацію всіх необхідних заходів з боку керівництва області.
За результатами засідання обласного оперативного штабу та обласної комісії буде прийняте протокольне рішення щодо посилення заходів з техногенно-екологічної безпеки в області.
Довідка:
У цілому за останні 2,5 року Головне управління МНС України Дніпропетровській області профінансовано з обласного бюджету на закупівлю аварійно-рятувальної техніки, паливно мастильних матеріалів та обладнання на загальну суму майже на 21 млн. вин.
У 2010 році виделено 1 млн вин на придбання аварійно-рятувальної техніки, до кінця року планується придбання техники на загальну суму 9 894 тис вин. .
З обласного бюджету на виконання заходів запобігання та ліквідації пожеж в екосистемах у 2010 році виділено 13 тис літрів паливно мастильних матеріалів, планується закупівля ПММ на загальну суму 2 406 тис вин.
Довідка про виконані роботи із забезпечення протипожежної безпеки під час жнив:
* розпорядженням голови облдержадміністрації (від 12.07.2010р №Р-348/0/3-10) зобов’язано кожне агроформування області виконувати вимоги протипожежної безпеки при збиранні врожаю, приділити особливу увагу забороні спалювання стерні та інших пожнивних решток на полях;
* на колегії облдержадміністрації розглянуті питання охорони праці та протипожежного захисту;
* згідно вимог протипожежної безпеки хлібні масиви області були розкошені та винтокри;
* по усіх господарствах області призначено осіб, відповідальних за безпеку в період жнив, затверджено склад протипожежних формувань;
* техніка, яка використовувалася під час збирання врожаю була забезпечена сертифікованими вогнегасниками та іскрогасниками;
* запроваджено постійний контроль технічного стану пожежної та пристосованої техніки;
* питання охорони жнив від пожеж постійно висвітлювалося в засобах масової інформації.
Виконуючи завдання Уряду, були вжиті наступні заходи:
1. Створені, відповідно до встановлених нормативів, відомчі запаси пально-мастильних матеріалів для гасіння великих і складних лісових пожеж (бензин – 2070 літрів, дизельне паливо – 4900 літрів, мастило – 180 літрів).
2. З метою оперативного реагування на лісові та сільськогосподарські пожежі придбано пальне на загальну суму 266,6 тис грн (розпорядження голови облдержадміністрації від 15.07.2010 № 1-362/0/8-10 “Про використання регіонального матеріального резерву“, рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 червня 2010 року № 15).
3. Вжиті заходи щодо забезпечення місцевої та відомчої пожежної охорони, у тому числі – лісових пожежних станцій, необхідною технікою (автомобілі – 27 шт., трактори – 30 шт., плуги – 12 шт., дискові борони – 4 шт., мотоцикл – 1 шт.) та засобами пожежегасіння (бензопили – 15 шт., лопати – 504 шт., ранцеві оприскувачі – 59 шт., вогнегасники – 104 шт., мотопомпи – 14 шт., відра – 540 шт..) та зв’язку.
* В лісових насадженнях створена сітка з мінералізованих смуг, постійно проводиться догляд за винтокрило загальною протяжністю майже 10 тисяч кілометрів (довідково: 9,8 тис км).
* За допомогою обласної державної адміністрації та обласної ради за кошти обласного бюджету лісгоспами управління придбано пожежний автомобіль «КАМАЗ» підвищеної прохідності, лісопатрульний пожежний автомобіль на базі позашляховика «УАЗ», 6 автомобілів підвищеної прохідності «УАЗ», 20 тракторів підвищеної прохідності, протипожежні плуги, культиватори, набір винтокриломм техніки (всього на суму 7 млн. вин.).
* Було видано розпорядження голови облдержадміністрації про спільну співпрацю працівників лісової охорони, МНС, МВС.
* Проведено сумісне тактичне навчання лісової охорони та МНС по виявленню та гасінню лісових пожеж.
* ГУ МНС України в Дніпропетровській області та райдержадміністраціями спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства організовано та здійснюється з 1 травня 2010 року патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів області у вихідні та святкові дні.
* Для контролю за станом протипожежної підготовки щомісяця Дніпропетровською ОДА разом з Дніпропетровським лісовим господарством проводиться звірка інформації про загальну кількість пожеж, постраждалих та нанесених збитків.
* В пожежонебезпечний період в лісгоспах створена відомча пожежна охорона, до складу якої входить близько 300 чоловік.
* З травня всі лісгоспи переведені на цілодобове чергування.
* В кожному лісництві на бойовому дежурстві знаходиться трактор з винтокриломм обладнанням. Існують 7 пожежно-хімічних станцій, до складу яких входить 27 пожежних автомобілів підвищеної прохідності, мотопомпи, ранцеві оприскувачі, інше обладнання для гасіння лісових пожеж.
* Спостереження за лісовими масивами ведеться винтокрилом, за допомогою 14 спостережних веж, 3 з яких оснащені телевізійними установками, та наземним патрулюванням, яке проводиться пожежними сторожами та лісовою охороною.
* Перекрито 90 позапланових доріг, виставлено понад 120 аншлагів на протипожежну тематику.
* Працівниками лісової охорони постійно проводяться бесіди з населенням, ведеться робота з молоддю.
* Лісовою охороною за участю працівників МНС, МВС постійно проводяться рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2010 року №1587-р “Про утворення оперативного штабу з координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2010 році” в області створено оперативний штаб.
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
зачем вино для спасательной техники. ох и перлы журналистские... Ответить | С цитатой