1 грудня власник і керівник компанії Mittal Steel Лакшмі Міттал відвідав ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» (Кривий Ріг, Дніпропетровська область). Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в прес-службі ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь».
За інформацією прес-служби, це перший приїзд Лакшмі Міттала на «Криворіжсталь» після покупки комбінату. На комбінаті він зустрівся з виконуючим обов'язки голови правління Нарендрою Чодері, виконуючими обов'язки членів правління від компанії «Mittal Steel» і директорами підприємства.
Як повідомляють у прес-службі комбінату, під час зустрічі з активом підприємства, Лакшмі Міттал зазначив, що для компанії Mittal Steel придбання комбінату «Криворіжсталь» — «велика честь».
«Криворіжсталь» має для нас велике значення, тому що ми віримо в це підприємство, його великий потенціал. Ми працювали над придбанням комбінату «Криворіжсталь» 2,5 роки й у жовтні цього року виграли конкурс з приватизації комбінату в чесній і відкритій боротьбі», — заявив Лакшмі Міттал.
Новий власник «Криворіжсталі» також повідомив, що в наступні кілька днів Нарендра Чодері й інші представники Mittal Steel проведуть зустрічі з усіма керівниками комбінату, щоб познайомитися з ними й вислухати їх пропозиції зі збільшення ефективності роботи підприємства. Протягом наступних трьох тижнів буде розроблятися план роботи комбінату на наступний рік з урахуванням плану розвитку компанії, що припускає подальше збільшення рівня виробництва на «Криворіжсталі».
Зокрема, як зазначають у прес-службі, Лакшмі Міттал назвав цілком можливою таку мету, як збільшення рівня виробництва комбінату на 15%.
Довідка: Лакшмі Міттал народився 15 червня 1950 року в Калькутті в родині бізнесмена Мохана Лаля Міттала, власника великої сталеливарної компанії Nippon Denro Ispat. Лакшмі Міттал одержав освіту в престижному коледжі святого Ксавьєра, а потім у Калькуттському університеті.
У 1975 році Лакшмі Міттал відправився в Індонезію. Там він купив невеликий сталеливарний комбінат і організував виробництво сталі для потреб будівництва.
До початку 1990 Лакшмі Міттал заробляв майже 1 млрд доларів на рік. У середині 90-х років Міттал створив компанію LNM Holdings.
У грудні 2003 року Лакшмі Міттал оголосив про злиття LNM Holdings і Ispat International. На сьогодні володіння Лакшмі Міттала знаходяться в 14 країнах на 4 континентах.
Його статок експерти британської газети The Sunday Tіmes оцінили в 14,8 млрд фунтів (27,8 млрд доларів). Мешкає Лакшмі Міттал у найдорожчій в світі приватній резиденції. За будинок, що знаходиться між Кенсінгтонським палацом королівської родини і житлом султана Брунею, він заплатив 127 мільйонів доларів.