У Дніпрі 22 липня пройшов мітинг проти ухвалення Верховною радою законопроєкту 12414 про обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного з місця події.
Жителька Дніпра Анна каже, не підтримує ухвалення цього законопроєкту. Каже, за ним незалежні структури НАБУ та САП будуть контролюватися.
"Це напряму впливає на те, що корупція в країні буде скоріш за все процвітати, це не окей. Вони не будуть незалежними, вони будуть підпорядковані генпрокурору, наскільки я знаю", — каже вона.
Олексій, колишній військовослужбовець, каже, що прийшов на мітинг, бо переконаний: такі інституції, як НАБУ та САП, мають залишатися незалежними. Та, зазначає, що розуміє й те, що до їхньої діяльності теж виникали питання.
"На жаль наша прокуратура має не найкращу репутацію. Мені прикро, як людині з інвалідністю, що люди просто зробили собі довідки і отримують великі гроші. Я сподіваюсь з новим головою будуть кращі зміни, але поки ця інституція має погану репутацію і віддавати їм всю антикорупцію — це звучить страшно. До них (НАБУ та САП — ред.) є питання, вони працювали з питаннями, але вони працювали і вони були незалежними. Головне — це незалежність інституції", — каже він.
Жителька міста Юлія розповідає, що побачила про мітинг у Дніпрі в соцмережах та не роздумуючи вирішила приєднатися.
"Це закон, який позбавляє автономності наші антикорупційні органи, тепер вони будуть підпорядковуватись Генпрокурору, а так як Генпрокурор — це цілком людина Офісу президента, наші антикорупційні органи підпорядковані безпосередньо Офісу президента України, тобто вони не будуть мати жодної самостійності", — каже вона.
До протесту долучилась керівниця медичної служби Ульф окремого 108 батальйону Вовки Да Вінчі Аліна Михайлова.
"Ці люди сьогодні тут, щоб показати, що люди не згодні з тією системою, в яку сьогодні перетворюють нашу державу. Ми не згодні з тим, що інституції сьогодні руйнуються. Мені як людині, яка була на майдані під час Революції гідності — це як внутрішній якийсь біль. І знаєте, здається, як ми до цього прийшли, але я бачу цих людей, які прийшли в Києві, Одесі, Львові, і я розумію, що це все було недарма", — розповіла жінка.
Учасники мітингу колоною рушили до Європейської площі. Кажуть: хочуть, аби їх почуло більше жителів міста. Протест продовжився на Європейській площі.
Станом на 21:30 до мітингу долучилось близько 200 людей. За словами організаторів, акції у місті збиратимуть щодня.
- отримає право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ;
- зможе отримати доступ до всіх справ НАБУ або надати такий доступ іншому прокурору;
- матиме право закривати розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність і підписувати підозри високопосадовцям;
- зможе передавати справи НАБУ іншим правоохоронним органам.
Також керівник САП втратить право входити до групи прокурорів — це вирішуватиме лише Генпрокурор.
У НАБУ заявили, що ці зміни фактично знищують незалежність антикорупційних органів, які з 2015 року будувалися за підтримки міжнародних партнерів.
Владислав Бородін;
Максим Бужанський;
Денис Герман;
Володимир Захарченко;
Роман Каптєлов;
Дмитро Кисилевський;
Юрій Корявченков;
Олена Криворучкіна;
Ганна Лічман;
В'ячеслав Медяник;
Юрій Мисягін;
Кирило Нестеренко;
Сергій Северин;
Дмитро Чорний.
Відсутнім під час голосування був Сергій Демченко, який також входить до фракції "Слуга Народу".
Одним з співініціаторів законопроєкту є В'ячеслав Медяник. Про нього, зокрема, відомо, що у жовтні 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила провадження за фактом його листування, у якому він обговорював яким шляхом можна "вирішити питання" з прокурорами.
Загалом депутати від "Слуги народу" віддали за законопроєкт 185 голосів, 17 від фракції "Довіра", 15 від фракції "Батьківщина". Єдиний голос від фракції "Голос" віддала Таміла Ташева. Серед пʼяти позафракційних — проголосували "за" спікер Руслан Стефанчук та нардепка Марʼяна Безугла.
Раніше джерела Суспільного повідомляли, що відбулася серія обшуків у детективів бюро у різних регіонах. Їм інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Згодом у НАБУ інформацію підтвердили.
Офіс Генерального прокурора також повідомив, що разом зі Службою безпеки України викрили та затримали керівника одного з територіальних управлінь детективів Національного антикорупційного бюро Руслана Магамедрасулова. Високопосадовцю НАБУ готується повідомлення про підозру в пособництві державі-агресору за ст. 111-2 Кримінального кодексу України.
СБУ також оголосили про підозру нардепу Федору Христенку у державній зраді. СБУ стверджує, що Христенко був агентом російських спецслужб та нібито відповідав за посилення впливу на Національне антикорупційне бюро (НАБУ). За даними Служби безпеки, Христенко перебував в "тісних" стосунках із частиною керівників НАБУ. Серед них називають й затриманого Руслана Магамедрасулова. Нардеп втік з України після початку повномасштабного вторгнення Росії.
ДБР оголосила підозри трьом співробітникам НАБУ у скоєнні ДТП, в результаті яких постраждалі отримали ушкодження. У НАБУ підтвердили, що ДТП стались. За даними НАБУ, дві події відбулись у 2021 році, а третя — у 2023 році. Бюро повідомляє, що співробітники не використовували службове становище для уникнення відповідальності за свої вчинки.
Група семи (G7) повідомила, що уважно стежить за подіями навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), зокрема за розслідуванням щодо кількох його співробітників, яких підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень.
22 липня СБУ повідомила, що викрила нові факти витоку інформації з обмеженим доступом в Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Їх виявили під час обшуків за місцем проживання нардепа ОПЗЖ Федора Христенка.
СБУ заявила про документи негласного стеження за фігурантами кримінальних проваджень, котрі розслідує НАБУ, а також нібито десятки особових анкет кандидатів у детективи Бюро.
Автор: Ольга Вагнер, Роман Михальчук
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |