Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 04 липня 2025
14:50

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

В Україні оновили алгоритм повернення з СЗЧ: що змінилось після 1 березня

В Україні оновили алгоритм повернення з СЗЧ: що змінилось після 1 березня

Військовослужбовці, які вперше самовільно покинули частину, можуть повернутися на службу, уникнувши покарання, якщо отримають згоду командира та рішення суду. За повторне СЗЧ передбачено ув'язнення від 5 до 10 років.

В Україні оновили алгоритм повернення з СЗЧ: що змінилось після 1 березня Державне бюро розслідувань роз’яснило оновлений алгоритм дій для військовослужбовців, які самовільно залишили місця несення військової служби – він почав діяти з 1 березня поточного року. Про це повідомила в Telegram пресслужба Сухопутних військ ЗСУ, передає УНН.

Якщо самовільне залишення частини тривало до трьох днів, то кримінальне провадження не порушується, а військовий може повернутися до місця несення служби. За цих умов відновлюються виплата грошового та здійснення продовольчого, речового і інших видів забезпечення.

Якщо військовослужбовець пішов у СЗЧ на три дні і більше, при цьому дезертирство було вчинене вперше, а військовослужбовець бажає повернутись на службу, то проти нього порушується кримінальне провадження. Разом з тим військовослужбовець особисто звертається через застосунок Армія+ до командира (начальника) військової частини (установи) та отримує письмову згоду на подальше проходження служби.

Далі військовий подає до прокурора чи органу досудового розслідування (ДБР або Нацполіції), або суду клопотання про намір повернутися на службу та додає письмову згоду командира. Також до суду направляються матеріали для звільнення військовослужбовця від кримінальної відповідальності – суд ухвалює відповідне рішення. Після цього військовослужбовець надає командиру рішення суду та повертається на службу.

Якщо СЗЧ відбувається повторно, а військовослужбовець не бажає повернутися на службу, то проти нього порушується кримінальне провадження – також його подають в розшук. У випадку затримання йому обирають запобіжний захід і направляють в суд відповідний обвинувальний акт. За вчинення СЗЧ передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років.

##: СЗЧ
Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (15)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (11)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (9)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (7)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (6)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (5)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  З 1 липня стандарт напруги 230 вольт замість 220 вольт: що це означає та чи є ризики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті