Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 18 ноября 2024
22:23

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Памятники Днепра пополнились еще одним объектом

Памятники Днепра пополнились еще одним объектом

Старинный трехэтажный дом на проспекте Нигояна, 33-а стал памятником истории местного значения.

Это красивое здание было построено в начале ХХ-го века на Первой Чечеловке. Любопытно, что в нем планировали разместить Народный университет!

Сейчас здание не используется и готовится под реставрацию.

О его судьбе напомнили Управление по вопросам охраны культурного наследия Днепра и историк Валентин Старостин:

«Пам’ятка історії місцевого значення, просп. Сергія Нігояна, 33а, Чечелівський район, м. Дніпро.

Триповерхова цегляна громадська будівля, з підвалом та горищем, розташована на огородженій території щільної громадської забудови, по червоним лініям проспекту С. Нігояна і вулиці Аудиторної в межах Західного історичного ареалу.

Пам’ятку (в складі міської садиби) було придбано у 1908 р. Катеринославським Науковим товариством у дворянина В.Й. Кірпотіна як недобудований прибутковий будинок (будівництво зупинене до 1904 р.).

Протягом двох років, вірогідно, за проєктом громадського інженера С.Ю. Харманського будівлю було реконструйовано під Народний Університет ім. О.Л. Караваєва. На місці колишнього наскрізного проїзду було влаштовано головний вхід, вестибюль та парадну сходову клітину. На першому поверсі розмістилися три магазини та службові квартири. На другому - гардероб, Мала аудиторія (вона ж читальня), бібліотека, клас, буфет та курильна. На третьому поверсі було влаштовано Велику аудиторію, яку було перекрито монолітним з/б склепінням з металевими фермами, кабінет та клас. В підвалі розташувалися котельня, службові приміщення та під оренду (вхід через приямки). В будівлі було влаштовано водяне опалення, водопровід, каналізацію та електричне освітлення.

Починаючи з громадянської війни, Пам’ятку займали чисельні установи: єврейський політехнічний інститут (1917 р.), Катеринославський комітет КП(б)У та ревком (1918 р.), клуб меншовиків «Маяк», Чечелівський районний клуб спілки металістів ім. Червоного Профінтерну (1924-1928 рр.), Красночечелівська (з 1932 р. – Червоногвардійська) райрада, райвиконком та райком партії (1928-2006 рр.), Чечелівський військкомат.

Під час експлуатації Пам’ятки було виконано чисельні перепланування, зашивка склепіння підвісною стелею, закладення прорізів та приямків, демонтаж аттику та внутрішнього декору, штукатурення головного фасаду, заміна покрівлі, зашивка слухових вікон, заміна вікон та дверей, ремонт сучасними матеріалами».

Фото из архива Управления по вопросам охраны культурного наследия Днепра.







Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
69
сиріт з Дніпропетровщини отримали кошти на придбання власного житла у 2022 р.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте