Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 27 липня 2025
18:36

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині приватизують Вільногірський гірничо-металургійний комбінат

На Дніпропетровщині приватизують Вільногірський гірничо-металургійний комбінат

Уряд на засіданні 12 липня затвердив умови приватизації ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) за стартовою ціною 3 млрд 899,358 млн грн.

В управління товариства передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.).

«ОГХК» — це найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення концентратів титанових руд. Восени минулого року «ОГХК» відновила відвантаження ільменітового концентрату на європейський ринок.

«Згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн. А також — сплатити борги із заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість», - написано у повідомленні Фонду держмайна.

Нагадаємо, що держпідприємство створили у 2014 році, об'єднавши Вільногірський гірничо-металургійний та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати. ЗМІ пов’язували контроль за ОГХК з екснардепом Миколою Мартиненком.

У 2018 році НАБУ скерувало до суду справу, у якій йдеться про те, що лише в період з грудня 2014 по квітень 2016 року підприємству завдано збитків на суму понад 300 млн грн ($12,87 млн). І це не єдина підозра від правоохоронців у завданні збитків компанії.

У серпні 2016 року Кабмін відніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації. А у жовтні 2019 року міністерство економіки передало ОГХК на приватизацію у Фонд державного майна. Фонду декілька разів довелось змінювати керівництво на підприємстві аби нівелювати вплив фінансово-промислових груп. Але станом на лютий 2022 року продаж компанії вже тричі зривався.

За даними YouControl, виторг ОГХК у 2023 році скоротилася на 15,4% - до 1 млрд 946,68 млн грн, а його чистий збиток становив 481,35 млн грн проти 13,37 млн грн чистого прибутку у 2022 році.

У понеділок, 15 липня, Фонд державного майна проведе засідання аукціонної комісії, після чого буде опубліковане повідомлення про приватизаційні аукціони.

«Ми стали ще на один крок ближче до старту великої приватизації, яка відбудеться вже зовсім скоро. Хочу підкреслити, що велика приватизація — це не лише про продаж великих активів та наповнення державного бюджету, але й про залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток територій та, зрештою, підтримку і розвиток української економіки в ці непрості часи», — зазначив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

За його словами, аукціони відбуватимуться в електронній системі «Прозорро.Продажі» та на період воєнного стану для об’єктів великої приватизації повторні аукціони зі зниженням стартової ціни не проводитимуть.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Ангола не встретила с цветами  (16.07.24 18:04): 100 млн. долл. только стартовая цена на аукционе. Проще и дешевле с нуля создать новую компанию. Відповісти | З цитатою
Владимир  (16.07.24 12:55): В войну приватизация, разве что за бесценнок, а нельзя после войны да подороже, раз государство так решило?!! Відповісти | З цитатою
гость  (16.07.24 10:07): Для кого эти сказки они рассказывают?
Хоть на одном приватизированном ранее предприятии выполнили требования государства, которые прописаны в статье? Типа создания новых рабочих мест, работа по профилю и т.д.
А в нынешних условиях на ВГМК скоро и работать некому будет, всех мобилизуют.
По факту как обычно продадут за копейки. Новый собственник, годик типа поработает по профилю, потом порежет на металолом оборудование и продаст.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Семён Маркович  (16.07.24 09:03): Жулье распродает остатки государства, обворовывая свой народ... Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Горожанин  (15.07.24 18:29): Виставляють на приватизацию комплекс, потім зменшать ціну, потім ще знизять. Віддадуть. А потім грошей не має з чого платить пенсію. Сумно. Державі не потрібні підприємства, заводи, комплекси... Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (5)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (5)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті