Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 27 липня 2025
19:25

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Яка роль соціального підприємництва в Україні під час війни

Яка роль соціального підприємництва в Україні під час війни

Тема соціального підприємництва в Україні набуває все більшої популярності. Це пов’язано з тим, що реалізація багатьох важливих для суспільства соціальних проєктів гальмується через недостатнє фінансування, через залежність від пожертв, а отримати донорські кошти стає все складнішою.

Про це Відкритому розповіла доцент кафедри підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки Українського державного хіміко-технологічного університету Ганна Рябик.

Згідно зі звітом Британської Ради 2023 року, кількість підприємств у світі, орієнтованих на вирішення соціальних та екологічних викликів, становить приблизно 11 мільйонів, більшість із них створили молоді люди віком від 18 до 34 років.

Сьогодні майже 2,5 млн українців мають статус внутрішньо переміщених і отримують допомогу від держави. Через ракетні обстріли та бойові дії щодня зростає кількість людей з інвалідністю. Проблеми, з якими вони зіткнулися, пришвидшили розвиток в Україні соціального підприємництва. Цей вид бізнесу націлений насамперед на соціальний вплив, а не на максимізацію прибутку.

“Багато хто вважає, що соціальне підприємництво – це виключно благодійна або волонтерська діяльність, тобто робота, яка не має на меті отримання прибутків. Але це не зовсім так. Добрі справи можуть вартувати грошей, головне вміти цим правильно займатись.

Сьогодні соціальні підприємства допомагають з вирішенням проблем працевлаштування людей з обмеженими можливостями, надають притулки та працевлаштовують внутрішньо-переміщених осіб, надають психологічну підтримку нашим захисникам, які отримали поранення і мають обмеження повноцінного життя.

Також представники соціальної сфери бізнесу сприяють вирішенню особливо гострої проблеми в наш час – домашнього насильства. І цей перелік напрямків дуже великий. Адже держава не завжди взмозі вирішити ці питання, тому на допомогу приходить соціальний бізнес.

Коли в нашому університеті лише виникла ідея відкрити освітню програму Соціальне підприємництво, наші викладачі ретельно моніторили всю інформацію з приводу соціального бізнесу та соціальних проектів. Виявилось, що в Україні вже реалізували сотні, або навіть тисячі цікавих проектів в різних сферах діяльності. Наприклад, у Києві та Львові створено “Музей у темряві”. Це унікальна інтерактивна виставка, де проводяться екскурсії, концерти та вечері у темряві за участі незрячих екскурсоводів та музикантів”, – розповідає Ганна Рябик.

За словами експертки, соціальне підприємництво – це діяльність, прибутки від якої йдуть не лише на зарплату та фінансове збагачення, але й на розв’язання соціальної проблеми. Головне, вести цю роботу прозоро, і оприлюднювати її істину мету й результати.

В Україні тренд на соціальний бізнес існував і до 2022 року. Але повномасштабна війна показала, що така форма підприємництва здатна досить ефективно долати проблеми тих, кому критично потрібна підтримка.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.


Горожанин  (15.07.24 18:57): Хотілось, щоб держава була соціально орієнтованою. І головним показником було неВВП, а благо состояние людей. Люди один із скарбів держави. Тоді соціальним підприємствам не потрібно заробляти кошти, інститути працювали над науковими питаннями, а не заробляли гроші . Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (5)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (5)

•  Будують надземний пішохідний перехід: у Дніпрі перекриють одну з центральних вулиць (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Свято-Успенському собору

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті