Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 17 липня 2025
17:40

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпропетровщина долучилась до першої в Україні літної академія для патронатних сімей

Дніпропетровщина долучилась до  першої в Україні літної академія для патронатних сімей

Літня академія патронату — захід для патронатних вихователів, їхніх помічників та дітей. Майже тиждень в Яремчі 27 патронатних сімей з різних областей, зокрема й Дніпропетровської, ділилися досвідом, обговорювали останні законодавчі зміни, консультувались із фахівцями.

А понад 90 дітей, які приїхали разом із патронатними вихователями, у супроводі педагогів та психологів брали участь у різноманітних майстер-класах та екскурсіях.

Сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, яку надають патронатні вихователі та їхні помічники. В патронатну сім’ю дитину влаштовують у випадках, коли її біологічні батьки перебувають у складних життєвих обставинах і тимчасово не можуть про неї піклуватися.

Підсумковим заходом Академії став круглий стіл, участь у якому взяли голова Національної соціальної сервісної служби Василь Луцик, керівниця секції захисту дітей представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джин Чой, начальниця служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Марія Євчук, директорка Партнерства «Кожній дитині» Василина Дибайло, начальниця відділу захисту дітей Державної служби у справах дітей Алєся Авдєєва та інші.

«Ми бачимо, що Україна, розвиваючи послугу патронату, слідує європейським цінностям, де сім’я для дитини — на першому місці. І ми раді разом з партнерами підтримувати цю ініціативу надалі», — зазначила Джин Чой, керівниця секції захисту дітей представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

«Потреба в патронатних вихователях велика. Найбільш ефективним патронат над дитиною буде тоді, коли виявляти вразливі сім’ї та вчасно їм допомагати буде кожен, хто перебуває поруч. Це може бути вчитель, лікар, чи продавець у магазині. Далі вже з проблемами сім’ї повинні працювати фахівці служби у справах дітей», — зазначила директорка Партнерства «Кожній дитині» Василина Дибайло.

Нині в Україні працюють 320 патронатних сімей. У Дніпропетровській області їх 27. Однак потрібно набагато більше.

«Є різні ситуації, коли дитині та її сім'ї може знадобитися підтримка. Нещодавно в мене під патронатом була 2-річна дитина із сім’ї ВПО. Чоловік пішов захищати Україну, жінка самотужки вирішувала питання з переїздом, документами та своїм здоров’ям. В цей період я та мій помічник піклувалися про дитину. Така «швидка допомога» у скруті може знадобитися будь-якій сім’ї, незалежно від місця проживання чи інших обставин», — розповідає патронатна вихователька Ірина.

Для того, щоб жодна дитина не потрапляла в інституційні заклади, а виховувалась у безпечному сімейному середовищі, в Україні реалізовується проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Його мета — збільшити кількість патронатних сімей до 500 за півтора року. У проєкті беруть участь 184 громади з усієї України, зокрема 10 громад Дніпропетровщини: Губиниська, Зайцівська, Криворізька, Межівська, Новомосковська, Новопільська, Першотравневська, Підгородненська, Раївська та Царичанська.

Проєкт "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством "Кожній дитині", Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки European Union in Ukraine, Австрійської агенції з розвитку (ADA) та Österreichische Botschaft Kyjiw / Austrian Embassy in Kyiv.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (13)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (10)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (7)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (6)

•  В Україні легалізували множинне громадянство (6)

•  5 районів Дніпра - без води: Комунальники роблять все можливе, щоб оперативно ліквідувати аварію (6)

•  Льодова арена у Дніпрі поновила роботу після ворожого обстрілу (5)

•  Судитимуть двох чоловіків, які підпалили автомобіль військовослужбовця в Самарі (5)

•  На житловому масиві Парус встановили колесовідбійний брус, який унеможливить лобові зіткнення (4)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті