Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 18 ноября 2024
23:22

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Хранитель Степи под Днепром начал разрушаться!

|«« «« »» »»|

Два года назад на курганах возле Подгородного были установлены 6 копий древних скифских изваяний воинов-охранников.

Такие образы воинов-охранников занимают особое место среди объектов древней каменной пластики, которые часто обобщенно называют «каменными бабами».

Статуи воинов-охранников изготавливались в скифские времена и несли особую сакральную миссию. Они устанавливались на курганах и выступали своеобразными охранниками не только самого захоронения, но и всех окрестных земель.

В феврале 2022 года, накануне полномасштабного вторжения рашистов на курганах возле Подгородного были установлены шесть копий древних изваяний. Проект помог реализовать один известный патриот Днепра.

К сожалению, один из Хранителей Степи (как назвали эти скульптуры) разрушается.

Об этом в группе «Подгороднее историческое и туристическое» рассказал Иван Гайдук, напомнив при этом историю этих статуй:

«Охоронець Степу на кургані біля Підгороднього дав тріщину.

Два роки тому поставили шість бабо-дідів на курганах Підгороднього у рамках проекту Пам'ятно - охоронні "знаки степу "

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4251298611585070&id=1030117683703195]

Перший - на виїзді з селища Перемога у бік села Спаського ліворуч від дороги . Цей охоронець був встановлений першим. Біля залізничного переїзду між Підгороднім та Перемогою встановлено також охоронця – Скіфа діда .

Тепер курган добре видно з дороги. Але сам Охоронець Степу на кургані біля Підгороднього дав тріщину.

Далі - до кургану у Підгородньому на березі річки Кільчень на вулиці Поштова у районі РЕСУ, як кажуть місцеві люди до Поляка. Нещасна ділянка з розвалинами хати і фундаментом чи гаража чи времянки, що стоять на місці стародавнього кургану , немов каже без слів, що місце прокляте і рушити курган не можна було! Другий курган, з охоронним номером 8513, що знаходиться під надійною охороною садку і забору зберігся і хоч розміщений в кінці городу, не перетворився ні на звалище ні розмитий крутогором і кручою річки Кільчень. Завжди доглянутий, на ньому ростуть дерева яблуні, груші , сливи, черешні. І від тепер його охороняє бабо-дід скіф , що є копією Керносівського ідола, з музею імені Дмитра Івановича Яворницького.

Могили наших Дідів Прадідів, Пращурів наших - це право на нашу землю. Захист могил - це більше ніж охорона свого права, це вічне право наших дітей, онуків, правнуків - нащадків , це наша честь і шана усім Пращурам».

Будет ли восстановлен этот сакральный символ, пока не сообщается.

Фото – Иван Гайдук

Gorod.dp.ua на Facebook.


Судья Дред  (27.02.24 08:29): что-то мне это одну вещь напоминает - член на подставке)
А впрочем, неплохой способ отмыва денех
Ответить | С цитатой
1  (26.02.24 16:44): А що це за iноземна мова наприкiнцi ?!ви вже пишiть текст однieю,або перевiряйте своi ctrl+c ctrl+v, якi вписуете Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте