Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 22 ноября 2024
03:42

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Украине ввели в обращение святые монеты

В Украине ввели в обращение святые монеты

Набор из двух серебряных монет можно назвать даже трижды святым. Он посвящен святым Владимиру и Ольге, а также одной из древнейших святынь Украины – Свято-Владимирскому собору в Киеве.

В завершение 2023 года Национальный банк Украины выдал целую серию нумизматических новинок. Ярким финальным аккордом года стал набор из двух серебряных монет, о которых в НБУ рассказали:

«Мабуть, кожен, хто хоч раз був у Києві, бачив знаменитий Володимирський собор.

Побудований у кінці ХIХ ст. у неовізантійському стилі, він привертає увагу як своєю архітектурою, так і внутрішнім розписом – справжнім шедевром мистецтва. На стінах храму зображено не тільки образи святих, але й історичні сюжети: хрещення князя Володимира, хрещення киян, а також портрети історичних осіб.

Саме йому ми присвятили дві срібні пам’ятні монети із серії «Пам’ятки архітектури України», які вводяться в обіг 27 грудня 2023 року. Разом вони складають набір «Володимирський собор у м. Київ».

Як виглядають монети?

На аверсі в центрі розміщено фрагменти центральних воріт собору, на яких зображено княгиню Ольгу та князя Володимира, ліворуч і праворуч від них – серафими, чиї зображення розміщені на центральному куполі собору.

На реверсі зображено: в центрі – Володимирський собор та образ Богоматері з немовлям над іконостасом, обабіч – фрагменти розпису колон і арок собору. 

Монети з набору оздоблені локальною позолотою, тамподруком, лазерним матуванням.

Номінал кожної монети – 10 гривень.

Тираж набору – 2 500 штук. 

В інтернет-магазині НБУ він продаватиметься з 4 січня 2024 року. Детальнішу інформацію радимо переглядати на сайті інтернет-магазину.

Також набір реалізовуватиметься й банками-дистриб'юторами».

Видео с презентацией новинки можно посмотреть здесь.


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте