Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 28 ноября 2024
21:18

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Мятежный священник из Волосского 7 месяцев под запретом – как живет храм и община?

Мятежный священник из Волосского 7 месяцев под запретом – как живет храм и община?

7 месяцев назад по распоряжению киевского митрополита УПЦ Онуфрия было запрещено проводить службы и таинства настоятелю храма в Волосском, известному волонтеру отцу Андрею (Пинчуку).

Городской сайт неоднократно рассказывал об огромной волонтерской работе, которую проводит отец Андрей и его Благотворительный фонд «Помогаем!».

Сообщали мы и о запрете служения за его критическую позицию в отношении руководства УПЦ. Критика, прежде всего, относилась к безликой позиции церковных иерархов в связи с Большой войной. За это отцу Андрею запретили проводить службы и таинства.

Как эти 7 месяцев живет Волосский храм и община?

Об этом отец Андрей рассказал:

«Вже 7 місяців я знаходжуся у забороні.

Вже 7 місяців я підкоряюся незаконному розпорядженню, виданому за прямою вказівкою митрополита Київського Онуфрія.

Вже 7 місяців служби у Волоському храмі відбуваються мирянським чином, що позбавляє парафіян радості повноцінного літургійного життя.

Вже 7 місяців я черпаю сили в історії про Іоанна Златоуста. Який за свої гострі та нелицеприйнятні слова терпів від своїх братів по вірі знущання і був відправлений в заслання, де згодом і помер.

На минулому тижні один поважний митрополит УПЦ мені сказав: «Це дуже неправедна історія. І я засуджую те, що по відношенню до вас робить наша церковна влада».

Як ми служимо ці 7 місяців?

Звісно, ми підлаштували наше недільне богослужіння під нові умови буття нашої церковної громади. Ми врахували те, що заборона означає мою тимчасову обмеженість стосовно здійснення святих Таїнств.

У неділю ми збираємося о 7.00 та відправляємо утреню. Звісно, єктенії, які, зазвичай, виголошує священник, опускаємо. Після утрені читаємо часи. Після часів розпочинаємо служити ізобразітєльні. Ще ця служба називається обідницею і служиться там і тоді, де немає змоги служити святу літургію.

До ізобразітєльних ми підійшли творчо.

1. Псалми і «Во царствії» співаємо, а не читаємо.
2. Додаємо читання Апостола, Євангелія і проповідь.
3. Додаємо молитву за Україну і українців авторства о. Серафіма Панкратова.
4. Додаємо поіменні молитви за живих і померлих.
5. Символ Віри і «Отче наш» співаємо, а не читаємо.
6. Після молитви «Отче наш» читаємо всі разом «Вірую, Господі, і ісповідую».
7. Після святого причастя ми всі разом співаємо післяпричастні гімни з літургії - «Відехом» і «Да ісправится».
8. Обовʼязково читаємо подячні молитви після святого причастя.
9. Як і на звичайних службах, у нас співає всі парафіяни. Тож Ви можете почути, що інколи ми співаємо не досить складно. Але нас це мало турбує. Головне, що ми співаємо Господу всі разом і від всього серця.

Причащаємося святих Христових Таїн ми наступним чином: пономар бере з жертовника дискос з запасними Дарами, виносить їх на солею, ставить на столик, знімає звездицю і покрівець. І парафіяни по одному підходять для того, щоб причастити самі себе святих Христових Таїн.

Кілька особливостей:

1. Святі Дари на дискосі тепер завжди зберігаються на жертовнику.

2. Вже освячені святі Дари нам передають по потребі сусідні парафії.

3. Сповідуємося за можливостю. Коли до нас на недільну службу все ж приїжджає хтось з дружніх священників. За 7 місяців це було кілька разів.

4. На відео Ви можете побачити, як старенька парафіянка ставить маленьку ємність поруч з дискосом і понамар потім набирає цю ємність святими Дарами. Це давня традиція нашого храму, яка виникла ще під час першої хвилі ковіду. Самі старі парафіяни можуть брати святі Дари додому, щоб причащатися в ті неділі, коли вони не можуть із-за віку і хвороб дійти до храму. Де-які таким чином причащаються вдома кожного дня. У звичному богослужбовому житті зазвичай це роблю я.

5. На відео Ви чуєте зайвий шум. Це не пусті розмови. За традицією нашої парафії після причастя парафіяни обіймаються в вітають один одного з тим, що Господь дарував нам ще одну можливість поєднатися з Ним у святих Христових Тайнах.

Досвід нашої парафії буде в нагоді тим храмам, які залишилися без священника.

Бо таких храмів з кожним роком в УПЦ буде більше і більше».

Видео об этом можно посмотреть здесь




Gorod.dp.ua на Facebook.


бл  (16.12.23 11:51): "Духовный бизнесс" однако!
Не было бы бабла то многие из низ бы сняли рясу
правда им работать это западло
Ответить | С цитатой
шут  (16.12.23 09:31): А чому не гуд бай онуфрій та кірюха? Ответить | С цитатой
Димон  (16.12.23 08:34): Много утомительного текста...,устал это читать- в чем тут суть? Ответить | С цитатой
1111  (15.12.23 16:55): Переселенцам он действительно помогает. Знаю не с чужих слов. Лично участвовал в ремонте в его шелтере. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
лет театру ДрамиКом

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте