Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 18 травня 2025
14:30

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Під час відлиги – клює: чому рибалки в Дніпрі йдуть на кригу на початку весни

Під час відлиги – клює: чому рибалки в Дніпрі йдуть на кригу на початку весни

Зимова риболовля на Дніпрі – триває. Попри те, що сезон закінчується, рибалки активно полюють на водоймах. Їх не лякає танення криги та небезпека. Але Дніпропетровській області ще є більш безпечні місця з товстою кригою. Тому до середини березня рибу ще ловитимуть.

Про це Відкритому розповів іхтіолог, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського аграрно-економічного університету Роман Новіцький.

Роман Новіцький виходить на полювання лише коли сильний мороз та крига має товщину не менше 7-10 сантиметрів. Тож зараз – не ризикує. За словами іхтіолога, рибалки під час дощів та відлиги йдуть на тонку кригу тому, що улов кращий. Риба починає рухатися і впіймати її можна швидше та більше.

«Можна зараз піймати і карасиків, і пліточку, і окуня. Такий азарт пересилює обережність рибалок. Якщо влітку ми ловимо 20 видів риб, то взимку – 11. Найбільше на Дніпрі можна зловити окуня. Також хочу нагадати, що за 20 років ми вперше маємо нові правила рибальства в Україні. Тому під час нерестових обмежень можна ловити не на один гачок, а на два. Збільшено норму вилову: раніше тільки 3 кілограми і все, тепер додається трофей – скільки б він не важив (10, 20 або 50 кг). Деякі види можна ловити без норми, але треба бути обачними! Мати при собі ваги та лінійку! Адже не можна сказати інспектору, який підійшов, що ви не знали довжину здобичі. В правилах чітко прописані види риби, які заборонено ловити певних величин», – розповів завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського аграрно-економічного університету. Такі правила рибальства є європейськими.

Детальніше про спокійне полювання – дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті