Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
03:38

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Кабмін заявив про пріоритетність впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року

Кабмін заявив про пріоритетність впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року

Кабінет міністрів України схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року.

Про це УНН повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

“20 грудня 2022 року, Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердив операційний план з її реалізації на 2022 — 2024 роки”, — йдеться в повідомленні.

Ця Стратегія визначає забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. Метою Стратегії є також запобігання та протидія будь-якій дискримінації всіх учасників освітнього процесу на всіх рівнях освіти.

Документ зосереджує увагу на чотирьох стратегічних цілях:

  • забезпечення рівних прав, повагу до людської гідності та недискримінації у нормативно-правових документах у сфері освіти як одне з ключових питань і пріоритетів у контексті євроінтеграції;
  • посилення ролі закладів освіти у розумінні та донесенні інформації про рівність, повагу до людської гідності, недискримінації, інклюзивності та протидії насильству, зокрема за ознакою статі;
  • посилення компетенції і можливості професійної спільноти фахівців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розширення міжнародної співпраці у напрямі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидія будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності у сфері освіти як основи для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.

Ця Стратегія покликана подолати стереотипи за ознакою статі під час формування політики у сфері освіти.

“Нехтування відмінностями в умовах структурної нерівності призводить до невидимої дискримінації та неможливого розвʼязання проблеми дискримінованих груп”, — йдеться в повідомленні.

Водночас забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків повинно сприяти забезпеченню всім учасникам освітнього процесу в Україні рівних можливостей доступу до освіти незалежно від їхньої статі або інших ознак.

У той час коли європейські країни впроваджують рівність між людьми на Землі, таліби заборонили афганським жінкам навчатися в університетах по всій країні. Країна стикається з утисками та дискримінацією жінок.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років проіснувала газета "Днепр вечерний" у паперовому форматі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті