Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 30 квітня 2025
04:24

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Число паліативних пацієнтів зросло: де на Дніпропетровщині отримати таку допомогу та для кого вона

Число паліативних пацієнтів зросло: де на Дніпропетровщині отримати таку допомогу та для кого вона

Дніпропетровщина у лідерах за кількістю закладів та організацією надання паліативної допомоги. Вона для людей, що страждають на невиліковні хвороби. Нині в обласному реєстрі таких пацієнтів понад 10 тис. Їх число зросло з початком війни, бо до регіону приїхали тисячі переселенців. Про це під час брифінгу розказав головний позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОВА Юрій Криничний.

Медична, соціальна, духовна та психологічна допомога. Це те, чого потребує людина, що страждає на невиліковну хворобу. Задача фахівців паліативної медицини – покращити якість життя пацієнта та полегшити його біль.


«В Україні паліативна медицина базується спочатку на первинній ланці. Це коли людині надається допомога за місцем проживання. За необхідності залучаються фахівці паліативних мобільних бригад, які коригують лікування. Якщо вдома неможливо надати всеосяжну допомогу, такі пацієнти госпіталізуються», – пояснив Юрій Криничний.

Загалом у області понад 70 центрів первинної паліативної допомоги та 53 мобільні бригади. Стаціонарно таких пацієнтів приймають у 43 медичних закладах.

«У регіоні є реєстр паліативних хворих. У ньому понад 10 тис пацієнтів, серед яких і більше 500 дітей. З початком війни їх число збільшилося на 15-20%. Це за рахунок переселенців», – розповів головний позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОВА.

Раніше ця допомога була для людей з онкологією. Зараз вона надається всім пацієнтам, котрі страждають на захворювання, що провокують передчасну смерть. Наприклад, серцево-судинні проблеми та наслідки інсультів.

«Цей вид допомоги безоплатний, – додав Юрій Криничний. – Як правило, пацієнта госпіталізують для корекції больового синдрому або боротьби з пролежнями».

Він додав, термін перебування у паліативному закладі не визначений. Він залежить від медичних показників або від бажання самого пацієнта.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (39)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (32)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (16)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (13)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (9)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  У двори жителів Дніпра все частіше заходять їжачки (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті