Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 27 апреля 2024
22:02

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На старом кладбище Днепра сделали удивительную находку

На старом кладбище Днепра сделали удивительную находку

В нашем городе еще сохранился ряд старинных погостов, тайны которых до конца не разгаданы…

Как известно, в центральной части Днепра старинные кладбища при советской власти были уничтожены. На их месте создали парки, скверы, стадион.

Но, вместе с тем, в отдаленных от центра города районах сохранился целый ряд старинных кладбищ. Городской сайт уже рассказывал о том, какие неожиданные находки были сделаны в Таромском, на Игрени, в Чаплях и в других районах города.

Одну из своих загадок исследователям раскрыло и старое кладбище на ул. Петрозаводской в АНД районе Днепра. Раньше это было старинное казацкое поселение Каменка, чуть больше века назад включенное в городскую черту областного центра.

Об открытии на этом старом погосте в группе «Історія Старожитньої Кам'янки» рассказали следующее:

«Вітаємо, друзі!

Оскільки в ці дні люди поминають своїх померлих родичів, то ми вирішили показати вам цікаву знахідку, яку зробив Максим Дорошенко на Раківському кладовищі (вул. Петрозаводська, АНД район).

Це найдавніше відоме нам поховання в Кам'янці, що датується 1882 р. Вірогідно, воно належить Семіону Джоболді.

Схоже на те, що він був професійним військовим, і в цьому контексті видається цікавим слово "мажор". Відомо, що в РІА до 1884 р. існувало звання майора (від латинського слова "major", тобто «старший»).

Судячи з унікальності знахідки, встановлювати тоді такі могильні плити була незвичайна практика для нашої місцевості, коли в абсолютної більшості могил були звичайні хрести (вірогідно, дерев'яні, бо ковані залізні більш пізні, і до того ж досить рідко зустрічаються). Можливо, це була все ж таки непересічна особистість.

Виявляється, на початок 1880-х рр цвинтар вже існував. Якщо поглянути на карту 1853 р., то на тому місці він не позначений. Можливо, це одне з перших там поховань.

Серед учасників Першої Світової з прізвищем Джоболда з Камянки, як мінімум (бо далеко не всі відображались, вірогідно), 7 військових.

Якщо хтось знає долю Семіона Джоболди, поділіться інформацією, будь ласка. Стан поховання свідчить, що його нащадки пам'ятають його та доглядають за могилою».

Публикация вызвала немало откликов горожан, которые помогли пролить свет на историю старого захоронения и судьбу Семена (Симеона) Джоболды.

Выяснилось, что в Днепре живет Инна Мирошник – праправнучка Семена Джоболды. Она поделилась эксклюзивным старым фото семьи прапрадела и рассказала следующее:

«Це мій прапрадід.

В 18 років його забрали до армії. Він був мажором в військовому оркестрі. Відслужив 25 років. Коли повернувся, оженився на молодій дівчині, яка народила йому 10 чи 11 дітей. Жили вони на Сваківці.

На цьому кладовищі похований його син Леонтій (мій прадід) та внук Семен (мій дід), та ще багато рідні. На вулиці де жив мій дідусь Семен і його брат Федір, їх називали "Можори".

Также Елена Борисова добавила, что ее девичья фамилия тоже была Джоболда, эту фамилию носили ее отец и его предки. Следовательно, она тоже может быть родственницей Семена Джободы.

Фото со страницы группы «Історія Старожитньої Кам'янки».





Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Купатись заборонено»: пляжного сезону у Дніпрі не буде (15)

•  У Дніпрі з'явився перший ідеальний двір (12)

•  У Дніпрі на Запорізькому шосе біля Епіцентру замість зеленої зони може з’явитися додаткова парковка (12)

•  У Дніпрі затримали 19-річну жінку, яка вирішила продати свого дворічного сина за мільйон гривень (10)

•  До Дніпра вже їдуть трамваї з Німеччини (10)

•  У Дніпрі на проспекті Богдана Хмельницького біля ТРЦ Terra фура DAF на смерть переїхала жінку: відео моменту ДТП (9)

•  У Дніпрі на Набережній Січеславській продовжують будувати дуже яскравий комплекс (9)

•  На Орелі браконьєр наловив червонокнижних карасів (8)

•  15 років за ґратами проведе зрадник, який наводив російські ракети на Придніпровську ТЕС і «полював» за системами ППО (7)

•  На вже збудований водогон Хортиця - Марганець хочуть витратити ще 2 мільярди гривень (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет просуществовала газета Днепр вечерний в бумажном формате

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте