Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 23 липня 2025
13:02

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Панорамний кінозал Музею АТО — на фінальній стадії оновлення

Панорамний кінозал Музею АТО — на фінальній стадії оновлення

Вдвічі краща якість зображення та вдесятеро витриваліші апарати. Коштом області в Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО були придбані 8 кінопроекторів. Наразі вони — на фінальній стадії монтажу. Відвідувачі музею вже можуть оцінити наскільки реалістичніше став виглядати фільм у мультимедійній залі.

«Залу де транслюється фільм монтували у 2016-му році. І це перший кінозал у форматі 360° в музеях України. Тоді для передачі зображення були встанолені звичайні побутові проектори. Строк їхньої експлуатації — 5 років. При цьому вони розраховані на роботу у 2-3 години на день. Ми ж їх використовували майже цілоденно, бо ж це передбачено технологією роботи нашої зали. Відповідно, проектори перегрівались, вимикались, лампи зношувались і псувалась якість «картинки». За роки експлуатації техніка відпрацювала майже 4 строки служби. Тепер же в залі встановлені нові лазерні світодіодні проектори. Це спеціалізоване професійне обладнання. Воно витриваліше, надійніше, а якість зображення — на надвисокому рівні», — розповів зав.відділом історії Музею АТО Вадим Якушенко.
Стара техніка, розповідають працівники музею, була розрахована на дві тисячі годин роботи. Нова ж — на 20 тисяч. Зображення в мультимедійній залі музею транслюється одночасно на 4 стіни. Всі зображення складаються в єдиний пазл. Для глядача в залі стврорюється максимальний ефект присутності. Панорамний фільм «Дніпро — форпост України» — це перший у світі панорамний фільм в форматі 360°, який зроблений переважно з документальної хроніки. Це не пересічна музейна зала. Тут експонати, герої та події, в буквальному сенсі, оживають перед тобою. Тому обласна влада придбала сучасні проектори Optoma ZH406ST. Тепер відвідувачі на всі 100% занурюватимуться в події, що показані у фільмі.

Вартість одного проектора— 76 875 грн. В них встановлені короткофокусні об’єктиви. Відтак можна розміщувати проектор ближче до стіни, нівелюючи при цьому тінь. Висока контрастність зображення дозволяє зробити текст більш чітким. А це вкрай важливо для тієї частини фільму, де стіни перетворюються у написи з іменами захисників України. До того ж нове обладнання дозволяє змінювати за потреби кут відображення, що важливо для «зведення картинки» й трансляції у форматі 360°.






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті