Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 25 листопада 2024
10:59

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Які зміни відбуваються у медичній галузі Дніпра завдяки ініціативам містян

Які зміни відбуваються у медичній галузі Дніпра завдяки ініціативам містян

У Дніпрі за ініціативою мешканців втілюють проєкти, пов’язані з медичною галуззю.

Так 23 вересня в амбулаторії № 3 КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» ДМР (вул. Воскресенська, 2-Д) встановили та запустили ліфт.

«У нас обслуговують майже 10 тисяч пацієнтів, серед них є і маломобільні, і люди похилого віку, і батьки з маленькими дітьми. На численні прохання наших пацієнтів цьогоріч з міського бюджету виділили кошти, і тепер у нас запущено новий підйомник», – розповіла генеральна директорка КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» ДМР Ольга Ральченко.

Пацієнт медичного закладу Андрій встиг оцінити зміни:

«Амбулаторія стає комфортнішою, а от тепер ще й ліфт встановили. Це дуже добре, що на прохання мешканців реагують. Нам подобається така увага».

Зміни у закладах охорони здоров’я відбуваються не тільки завдяки проханням, а ще через подання проєктів до програми «Бюджет участі».

«Починаючи з 2019 року на «Бюджет участі» стали подавати проєкти, які стосуються медичної галузі. Одну з ініціатив реалізували на базі міського пологового будинку № 1 – придбали високотехнологічне обладнання для обстеження жінок. Його вартість склала 198 тисяч гривень. Реалізували також ініціативи містян із забезпечення витратними матеріалами дітей, які хворіють на цукровий діабет.

Загалом дніпряни подали 28 проєктів, які стосуються медичної галузі, п’ять з них стали переможцями. Таким чином мешканці залучили 4 млн грн на реалізацію задумів. Цьогоріч ми виділили медичну галузь в окрему категорію, щоб конкуренція була справедливою. Наразі у програмі «Бюджет участі» на реалізацію саме таких ініціатив виділено 4,8 млн грн», – розповіла директорка департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк.

Завідувачка акушерсько-гінекологічного підрозділу КНП «Міський пологовий будинок № 1» ДМР Олена Алтонець зазначила:

«Кольпоскопія – золотий стандарт виявлення передракових та онкологічних процесів, які, на жаль, протягом тривалого часу не мають вираженої симптоматики. Завдяки появі у нашій лікарні такого приладу ми виявляємо навіть найменші атопічні ділянки, а це дозволяє запобігти поширенню хвороби і рятує життя пацієнток».

Перемога у програмі «Бюджет участі» надала можливість 25 дітям, хворим на цукровий діабет, отримати помпову інсулінотерапію.

«У зв’язку із тим, що у державі немає глобальної програми з підтримки таких дітей, у Дніпрі чи не єдиною можливістю виправити ситуацію став «Бюджет участі». Завдяки перемозі наших проєктів ми отримали кошти на забезпечення наших дітей витратними матеріалами, а от тепер 25 пацієнтам встановили інсулінові помпи», – сказала авторка проєктів для дітей з діабетом Владислава Машталір.

Зі свого боку завідувачка ендокринологічного відділення КНП «Міська клінічна лікарня № 9» ДМР Вікторія Єнговатова додала:

«В Україні налічується 11 тисяч таких хворих, з них понад 300 живуть у Дніпрі. Щоденно такі діти мають отримувати життєво необхідну інсулінотерапію. Як правило, це багаторазове введення гормона протягом доби. А помпова інсулінотерапія не тільки звільняє пацієнтів від ін’єкцій, а й дає їм більше свободи. Тому, звичайно, ми вдячні програмі, яка дозволила 25 дітям нашого міста розпочати таку терапію. Це діти різного віку, найменшому пацієнту немає ще 2 років».

Як впливає встановлення помпи на життя дитини розказала Ольга Боброва. Її син уже понад 7 років хворіє на цукровий діабет.

«Ми довго перебували на звичайних інсулінах короткої та тривалої дії. Робити ін’єкції потрібно було 8 разів на добу. З першого класу дитина сама мусила робити собі уколи у школі. Це створювало певні складнощі у спілкуванні та адаптації у середовищі. Встановлення помпи дуже змінило життя мого сина та істотно вплинуло на його соціалізацію», – розповіла жінка.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Куда делась  (24.09.21 09:40): Детская стоматологическая поликлиника на по Слобожанском ( пр Правды) , где лечить должны зубы дети Левого берега ? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Z  (24.09.21 09:04): Ну да, в старом здании на Столярова был и рентген, и флюорография, и дневной стационар, и еще куча всякого, теперь в этом тесном помещении только семейные врачи. Зато лифт пустили, а на столярова очередную коробку построят. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 3
Гость  (24.09.21 08:46): Элементарные вещи выдают за какие-то достижения. Лифт особенно впечатлил. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
дворів запланували відремонтувати у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті