Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 23 грудня 2024
00:51

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Довгоочікувані зливоскиди з'являються в усіх районах Дніпра

|«« «« »» »»|

У Дніпрі з нуля зводять п'ять систем дощової каналізації.

Будівництво нових систем дощової каналізації в Дніпрі – системне рішення, яким міська влада нині виправляє помилки ще радянських проєктувальників. Незважаючи, що на такі прєкти необхідні мільярди гривень, Дніпро, без допомоги держави, крок за кроком вирішує це питання — розуміючи його виключну важливість для міста. Проблема з відсутністю дощових колекторів у дворах ігнорувалася протягом десятиліть. Як наслідок - від глибоких калюж навіть після незначного дощу щоразу страждали мешканці сотень будинків на різних житломасивах, котрі свого часу звели за цілковитої відсутності такого водовідведення. Це - Перемога, Червоний Камінь, Парус, Покровський та Ломівський, Лівобережний.

«Дивишся, ніби є куди стікати воді, але ж вона там і залишається, бо воно ні до чого не під'єднане. З роками це все забивається, тож як дощить – люди просто плавають. Філатову за це дорікають, утім це не він набудував такого сорок років тому. Єдине, що йому залишається – виправляти це. Що він і робить», - розповідають мешканці одного з мікрорайонів, де вже завершили будівництво нової зливової каналізації.

Загалом за останні роки в місті з нуля зводять п'ять систем дощової каналізації – щоб мешканці не були заручниками погодних явищ, а їхні двори завжди залишалися безпечними та проїзними для автівок, зокрема, й пожежних і машин швидкої допомоги. Нині у Дніпрі завершують будівництво мереж дощової каналізації у провулку Крушельницької, на Донецькому шосе та вул. Богомаза. Місцеві мешканці розповідають, що їхні будинки були зведені в середині 1980-х років, утім зливові труби були тупикові – їх так і не під'єднали до загальної системи.

«Наші будинки – у нижній частині Лівобережного. Уся вода, що йшла з Березинки, йшла до нашого двору, за будинок. Я вивчав це питання – там була помилка проєктувальників», - каже голова ОСББ будинків 104 і 106 по Донецькому Шосе Андрій Міщенко.

Чоловік із сумом згадує, що калюжі могли стояти місяцями.

Тетяна Кондратенко живе у тутешньому будинку 35 років.

«Після дощів вода доходила аж до під'їздів, - згадує вона. - Дітей завжди проводжали, бо небезпечно».

Утім ситуація досягала найбільшого абсурду, коли в калюжах починав плавати гусак, власником якого був один із пожильців тутешньої багатоповерхівки.

«Зараз уже зробили той колектор. Ми дуже вдячні», - додає пані Кондратенко.

«Із 2000-го року нічого не робилося. Ми писали листи до департаментів. Я створив петицію, вона набрала необхідну кількість голосів. Я отримав відповідь, що проєкт будівництва вже розроблений і буде реалізований цьогоріч. Поки ми збирали голоси, наше питання вирішилося», - додає пан Андрій.

Тепер тут вклали труби великого діаметру польського виробництва. За словами підрядників, вони мають термін гарантії 50 років. Крім колектору тут облаштовують також спеціальні колодязі та дощоприймальні камери. У місці, де дощова вода виходить в озеро Куряче, влаштовано залізобетонний оголовок та бокові стінки. Будівництво позбавить проблеми не лише двори багатоповерхівок, а й приватний сектор.

Після завершення будівництва до ладу приводять також дорогу та тротуари, де велися роботи, щоб мешканці могли комфортно проїжджати тут автівками, ходити пішки та з дитячими візочками.

Будівництво зливової каналізації технічно непростий та вартісний процес. Фахівці враховують рівень ґрунтових вод, прокладають комунікації, здатні впоратися з чималим об'ємом опадів, і врешті роблять так звані «проколи», аби новозбудована гілка стала частиною загальної зливової системи – на відміну від старих зливоскидів-муляжів, котрі багато років тому активно ставили в багатьох дворах.

«Ми вирішили ще одну інфраструктурну проблему в місті. Проблеми, пов'язані з дощовою каналізацією, з водовідведенням, існують у місті десятиліттями. Ми і надалі будемо масово ремонтувати системи, пов'язані з водовідведенням, облаштовувати колектори. Для цього є відповідний план. Це – те, що хвилює людей, утім, я підкреслю, за це ніхто раніше не брався. Наша команда – нинішня каденція міськради – підійшла до цього системно», - сказав мер Дніпра Борис Філатов.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


дык  (05.11.20 17:49): они имеют срок гарантии 50 лет, чаво, чаво??? Может срок эксплуатации? Відповісти | З цитатою
народ  (05.11.20 17:28): А когда же долгожданные европейские зарплаты и пенсии появятся? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
местный  (05.11.20 15:39): И что, к этим новым ливневкам даже ливневую канализацию подключат?
Чем бы еще пропиариться перед 2-м туром выборов...
Загиб пообещал всем частникам центральную канализацию, а Борис обещает всем ливневки. Они точно не из партии клоунов?
Відповісти | З цитатою
leisure  (05.11.20 15:20): По улицам Соборного района, выходящих к Красноповстанческой балке, нет вообще ливневой коллекторов. Во время дождя улицы превращаются в Ниагарские водопады, а вода смывает асфальт, который латками раз в три года кладут по новой. Замусоренный и раздавленный колесами большегрузов ливневый коллектор при въезде в пер. Биологический вообще не работает и вся вода с Нагорной части несется по въезду в кооперативные гаражи, полностью смывая бетонное покрытие дороги. А эта часть района является оползневой зоной и 80-х годах часть улиц уже рухнула в балку. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Вася  (05.11.20 13:20): У мальчика Бори чем больше мерседесиков в конюшне, тем недовольнее личико. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
8000
грн на місяць - мінімальна зарплата з квітня 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті