3 квітня в ДНУ в аудиторії імені академіка Олеся Гончара відбудуться традиційні щорічні читання, присвячені 91-й річниці від дня народження Майстра. Олесь Гончар – випускник нашого університету. Тому не випадковий постійний інтерес науковців факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства до його постаті. Дніпропетровський національний університет визнаний у наукових колах України як центр по вивченню його творчості.
Цього року традиція проведення Гончарівських читань продовжиться. Вже вчотирнадцяте ім’я митця збере на святі викладачів, студентів та поціновувачів творчості майстра, але знаменним є те, що вперше читання відбудуться в університеті після присвоєння йому імені Олеся Гончара.
Читання, що цього року носять назву «Розмова з Майстром», мають на меті показати актуальність творів Олеся Терентійовича серед тих, про кого і для кого він писав так багато – серед молоді. Тому читання пройдуть як спілкування юні з Майстром слова.
Учасниками Гончарівських читань стануть викладачі кафедри української літератури, студенти факультету, проректор з гуманітарних питань та виховної роботи Іваненко Валентин Васильович, декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професор Попова Ірина Степанівна та голова правління обласної організації Національної спілки письменників України Леся Степовичка. У програмі Гончарівських читань – покладання студентами й викладачами факультету квітів до погруддя письменника (другий корпус ДНУ), презентація фахового збірника наукових статей, наукові доповіді та публіцистичні роздуми магістрів і студентів факультету, театралізована постановка за творами О.Гончара.
Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ
Вот уменя на полке стоит Гюго, Плутарх, Бердяев, Митчелл, Бальзак (на что взгляд упал). Я как-то так мало себе представляю "покладання студентами й викладачами факультету квітів до погруддя Гюго", театрализованно епредставление на его могиле, "урочисті читання" его произведений.
Самим организотарам не претит всё это? Ведь вот именно так демонстрируется вся ущербность украинских писателей: коммерческого и интеллектуального успеха не имеют, зато дитячі читання устраивают.
Разницы между партсобраниями и читяннями не вижу. Что там плюются, что тут - по резальтатам. Ответить | С цитатой