Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 22 ноября 2024
07:31

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Запуск студентської ракети ДНУ – завершений цикл

Запуск студентської ракети ДНУ – завершений цикл

29 травня на полігоні Павлоградського механічного заводу відбувся успішний запуск студентської ракети класу CanSat, яка вийшла на задану висоту та на відстані двох кілометрів від землі вивела два супутника.

Успішний старт – результат копіткої майже дворічної роботи команди фахівців і студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, ГО «Ноосфера» та Національного центру аерокосмічної освіти молоді України. Організаційну підтримку надали «Південний машинобудівний завод» і Павлоградський механічний завод.
«Сьогодні проходить другий етап проекту запуску студентської ракети, який реалізується в нашому університеті, – відзначив ректор ДНУ, член-кореспондент НАНУ Микола Поляков, який також приїхав на Павлоградський полігон, щоб підтримати команду. – Перший етап закінчився пуском ракети-демонстратора у квітні минулого року. Ракета, яку сьогодні плануємо запустити, була підготовлена як прототип носія для запуску університетських дослідницьких апаратів на висоту до 3 км».
У світовій практиці команди університетів, коледжів, технікумів готують невеликі супутники розміром не більше пляшки пепсі-коли та масою 330-350 г і виводяться ракетами на висоту від 2 до 3 км. За допомогою парашуту ці супутники потім спускаються на землю. В амбітних планах команди – стати згодом організатором подібного всеукраїнського або й міжнародного змагання.
«Головне полягає не тільки в тому, щоб вивести ракету чи супутник в задану точку, а й щоб у реальному часі виконувати певні вимірювання, передавати інформацію, – наголосив один із кураторів студентів від ДНУ, кандидат технічних наук Олексій Кулик. – Тобто запуск студентської ракети – завершений цикл: створення носія, систем спостереження за польотом, систем прийому інформації від ракети під час польоту, конструювання й виготовлення корисного навантаження – дослідного мікросупутника типу CanSat і систем, які від нього приймають інформацію. Команда підготувала до старту твердопаливну ракету розміром близько 1,7 м, вагою 7 кг, вантажопідйомність CanSat-носія близько 700 г».
За словами менторів, другий запуск пройшов у штатному режимі із виконанням усіх поставлених завдань, а на команду очікує ще один виїзд на полігон після складання сесії.




Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:


какая-то девочка  (31.05.19 10:36): на последнем фото даже принимала участие)и всё-таки интересное на каком именно твёрдом топливе пошла ракета и где они его взяли. (предполагаю, павлоградский завод из закрамов дал) Ответить | С цитатой
ДАУЖ  (31.05.19 07:27): ))) Упал под стол, спутники наверно до сих пор на 2-х км орбите находятся? Маск локти себе грызет от зависти))) Ответить | С цитатой | Обсуждение: 2
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
новых региональных полигонов бытовых отходов будут построены в регионе к 2027 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте