Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 01 липня 2025
10:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Друге життя для старовинних книг: як у Кам'янському майстер відновлює раритети

Друге життя для старовинних книг: як у Кам'янському майстер відновлює раритети

У майстерні реставратора – на черзі робота над виданням творів українського Кобзаря 1925 року.

Деяким врятованим екземплярам – не одна сотня років. Іноді вони або обгорілі, або порубані, бо в різні періоди історії – книги знищувалися цілими бібліотеками. Як їм дарують нове життя, показав 5 канал.

Геннадій Темнишев – реставратор старовинних книжок. Нині закінчує роботу на виданням 1927 року – це "Щоденник" Тараса Шевченка. До майстерні реставратора він потрапив майже місяць тому.

"Ось стара обкладинка, я виявив, що вона була порубана. Пошкодження від ножа, або від топора, або сокири. І на останніх сторінках це можна побачити. Ненависть до української книги, літератури і народу була", – показує пошкодження.
Ці щоденники Шевченко написав у засланні, а видані вони були майже через 70 років. Старі та рвані два примірники майже за безцінь придбав Костянтин Шевченко на онлайн-розпродажах. Це все, що вціліло від накладу 5 тис. примірників, знищених радянською владою.

Колекціонер старовинних видань Костянтин Шевченко вважає:

"Було б дивно займатися букінистикою та пройти повз Шевченко, тому що моє прізвище теж Шевченко. Унікальність цих щоденників як твору, який вийшов з під пера Шевченка, вони вже відрізняються від усієї іншої спадщини. Тим, що вони були написані не для публікації. Він це писав в останній рік свого заслання в Казахстані. Можливо, йому ці речі допомогли йому не збожеволіти".
Книжки вже у новій оправі. Реставратор залишає під форзацом секрет – інформацію для наступних власників. Так робили реставратори всіх часів, розповідає майстер. Він сам має декілька старовинних пам'яток, які пощастило знайти.

Зазначає: "Я написав на цьому папірці про книгу, ким зроблена і для кого. Ми зараз вже його вкладемо під форзац. Приклеювання форзацу – це завжди дуже хвилююче, тому що це вже остання операція, яка пов'язана з книгою. Це, можна так сказати, прощання".
У майстерні реставратора – на черзі робота над виданням творів українського Кобзаря 1925 року. І хоча книги повернуться до приватних колекцій , можна тішитися – сторічні видання збрежуться для нащадків.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (11)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (10)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  У Дніпрі депутатку облради Маріанну Мірошниченко, яку звинувачують у фіктивній службі в ЗСУ, взяли під арешт (7)

•  У Дніпрі шукають підрядника для завершення будівництва підземного укриття у гімназії № 118 (6)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  У Дніпрі авто влетіло на територію садочка і знесло огорожу (5)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (5)

•  У Дніпрі рятують хлопчика, який впав на олівець (5)

•  Підозри отримали 5 бігунків, які «торгували впливом» у сервісних центрах Дніпропетровщини (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті