Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 23 грудня 2024
01:12

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Кам’янському організовано процес переведення мешканців мікрорайонів БАМу і Соцміста на електроопалення

У Кам’янському організовано процес переведення мешканців мікрорайонів БАМу і Соцміста на електроопалення

Про поточну ситуацію і про те, яким буде майбутній опалювальний сезон у Кам’янському, розповів міський голова Андрій Білоусов.

Він нагадав, що в минулому році місто отримало два листи. Перше – від арбітражного керуючого підприємства «Теплоелектроцентраль», де повідомлялося, що ТЕЦ знаходиться в стадії банкрутства і не зможе постачати тепло жителям правобережної частини міста. Другий лист було отримано від підприємства «ДніпроАзот», яке на той момент призупинило свою роботу в зв’язку зі складною економічною ситуацією, і місту також необхідно було терміново вжити заходів щодо забезпечення теплопостачанням мешканців мікрорайонів Соцміста і БАМу. У зв’язку із цим у минулому році сесія Кам’янської міської ради прийняла рішення про децентралізацію системи опалення правобережної частини міста.

«Ми ще в минулому році включилися в роботу і організували процес переходу на електроопалення мешканців мікрорайонів Соцміста і БАМу, які опалювалися від ТЕЦ АТ «ДніпроАзот». Почали зміцнювати електричні мережі в будинках, організували роботи по будівництву автономних котелень, які забезпечували теплом бюджетну сферу. Перед початком минулого опалювального сезону підприємство «ДніпроАзот» все ж відновило свою роботу і забезпечувало споживачів тепловою енергією. Але в березні цього року ми знову отримали лист від «ДніпроАзоту», де нас попередили про те, що з ряду технічних причин їх ТЕЦ не зможе в подальшому забезпечувати теплом жителів Південного району. У зв’язку з цим в адміністрації Південного району і в будівлі 42-ї школи вже сьогодні відкрилися пункти прийому документів, де можна отримати всю необхідну допомогу щодо встановлення електроопалення. Пункти працюватимуть як в будні, так і у вихідні дні. Станом на сьогоднішній день у нас залишилося 4900 квартир, які опалювалися від ТЕЦ «ДніпроАзоту». З них 1600 квартир – це пільгова категорія населення, якій ми в минулому році встановили електроопалення, але люди користувалися централізованим. Я закликаю всіх цих пільговиків звернутися в пункти прийому документів або в РЕМ, щоб перейти на пільговий тариф. Залишається 3300 квартир. Із них 1000 – це, знову ж таки, пільгова категорія, якій ми за кошти міського бюджету виготовимо проект і встановимо електроопалення. Залишається 2300 квартир. Це ті жителі, які не потрапляють під пільгову категорію. Цих людей я також прошу звернутися в пункти і подати документи на відключення ваших квартир від централізованого опалення. Розробка проектно-кошторисної документації буде виконана безкоштовно за рахунок бюджету. Але встановити індивідуальне опалення вам потрібно буде самим. Вся бюджетна сфера Південного району, яка опалювалася від ТЕЦ ДніпроАзоту, буде забезпечена автономним опаленням (електропанелі та котельні). Питання відкрите лише по технологічному коледжу ДДТУ, але ми сформуємо прийнятну пропозицію щодо забезпечення цієї установи теплом. Ми провели дві зустрічі з керівництвом Обленерго, і у нас є надія, що енергетики в цьому році проведуть найнеобхідніші заходи, щоб забезпечити безаварійну роботу своїх мереж у Південному районі.

Що стосується споживачів Дніпровської ТЕЦ. Ще раз нагадую, що минулого року ми отримали лист арбітражного керуючого підприємства «Теплоелектроцентраль», де повідомлялося, що ТЕЦ знаходиться в стадії банкрутства і не зможе постачати тепло жителям правобережної частини міста. Ми також включилися в процес зміцнення електричних мереж в будинках і почали будівництво індивідуальних котелень для бюджетних установ. Але через кілька місяців після отриманого листа ТЕЦ була виведена зі стадії банкрутства і почала опалювальний сезон. Для нас це було важливо, тому що в такий короткий термін ми не могли забезпечити будівництво котелень для всіх установ бюджетної сфери, а також посилення мереж у всіх будинках і установку електроопалення всім пільговим категоріям населення. До того ж Обленерго не приступали до модернізації своїх мереж, і люди могли залишитися не тільки без опалення, але і без електрики. У цьому році ми отримали пропозицію від керівництва ТЕЦ перевести підприємство на вугілля, що дасть можливість в два рази знизити тариф на опалення для жителів, але весь процес займе кілька років. Зараз ми змушені призупинити видачу дозволів на встановлення індивідуального опалення для споживачів ТЕЦ, так як подальша масована установка при невиконанні Обленерго посилення своїх мереж призведе до того, що люди залишаться не тільки без тепла, але і без електрики. До того ж, якщо з тієї кількостей людей, яка сьогодні має центральне опалення, відключиться 30%, – це призведе до того, що ТЕЦ вже не зможе включитися в роботу при такій кількості споживачів. Тому стосовно ТЕЦ, ми будемо аналізувати ситуацію з Обленерго. Якщо вони долучаться до роботи і забезпечать безаварійну роботу з постачання електроенергії жителям мікрорайонів Соцміста і БАМу, а також будуть готові наступного року приступити до укріплення мереж для споживачів ТЕЦ, ми готові розглядати варіант відновлення видачі дозволів споживачам правобережної частини міста і переводу людей на індивідуальне опалення. За умови, якщо будемо бачити, що не реалізується процес переведення ТЕЦ з газу на вугілля. Якщо цей процес буде виконуватися, то переведення ТЕЦ на вугілля – це теж хороша альтернатива як газового, так і електроопалення. Що дасть нам можливість після реалізації проекту вдвічі знизити тарифи на тепло. Тим споживачам, які станом на перше квітня мають проекти, відповідні документи і вже закупили обладнання на установку електроопалення, ми дамо можливість відключити квартири і завершити цей процес.

Що стосується Лівого Берега. Зараз ми переглядаємо різні варіанти: залучення коштів Світового банку для будівництва автономних котелень та індивідуальних теплових пунктів на кожному мікрорайоні, що також дасть можливість у подальшому знизити тарифи на тепло. А виходячи з того, як енергетики будуть посилювати свої мережі, можемо розглянути питання переведення Лівого Берега на індивідуальне опалення. Паралельно ми також будемо думати, як знижувати витрати на виробництво теплової енергії для споживачів нашого підприємства «Тепломережі», – сказав Андрій Білоусов.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті