В Постанові Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» зазначений вичерпний перелік доходів, з яких стягуються аліменти.
Нажаль, доходи від майна, яке не зареєстровано за Вашим батьком (не належить йому на праві власності), не можуть враховуватися ніяким чином при стягненні аліментів. Але зазначимо, що при визначенні розміру аліментів на повнолітніх дітех враховується матеріальний стан кожного з батькив дитини. Так у ст. 200 СК зазначено, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Крім того відносно вашої ситуації зазначимо наступне:
- згідно ч. 1 ст. 194 СК аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання;
- особа, що ухиляється від сплати аліментів може буди притягнута до кримінальної відповідальності згідно ст. 164 Кримінального кодексу України від 05.04.01 р.№ 2341-III.
Дякуємо за запитання. Наша компанія завжди готова надати Вам юридичні послуги.
З повагою, юрисконсульт Анна Кантерман
Юридична компанія «Гаранта» 788-70-20
www.garanta.com.ua