Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 20 травня 2024
02:34

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Кам'янському від лептоспірозу помер чоловік

У Кам'янському від лептоспірозу помер чоловік

В листопаді 2023 року в м. Кам’янське зареєстровано летальний випадок лептоспірозу.

Тяжке інфекційне захворювання зареєстровано у чоловіка працездатного віку. Про це повідомляє Кам’янський районний відділ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

За 9 місяців 2023 року в Україні зареєстровано 247 випадків лептоспірозу серед людей проти 107 випадків за той же період 2022 р., відмічається зріст в 2,3 рази.

За 10 місяців 2023 року у Кам'янському зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз серед дорослого населення. За аналогічний період 2022 року випадки захворювання на лептоспіроз не зареєстровані.

Що треба знати про лептоспіроз?

Лептоспіроз – особливо-небезпечна інфекція з важким перебігом, що уражає судини, печінку, інші внутрішні органи. Збудник лептоспірозу може уражати як людину, так і тварин. Серед тварин хворіють на лептоспіроз велика та дрібна рогата худоба, собаки, кішки, пушні звірі, а також дикі ссавці, зокрема, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом відмічається серед хатніх гризунів – щурів, мишей.

У тварин захворювання може протікати явно, з вираженою симптоматикою і безсимптомно, але при цьому тварина може бути джерелом інфекції для інших тварин та людей.

Збудник лептоспірозу виділяється з організму хворої тварини з сечею, кров’ю, іншими рідинами. У довкіллі збудник лептоспірозу добре зберігається у вологих місцях, воді відкритих водоймищ, колодязів, у вологих продуктах харчування тощо.

Зараження людини відбувається різними шляхами:

- через ушкоджену шкіру;

- через шлунково - кишковий тракт.

Головні шляхи зараження: контакт із сечею (або іншими біологічними рідинами, крім слини) інфікованих тварин, через воду і ґрунт, забруднені сечею інфікованих тварин, продукти, забруднені сечею інфікованих тварин, а також під час купання в заражених водоймах, риболовлі, на територіях, що зазнали повені, під час догляду за хворими і інфікованими тваринами тощо.

Лептоспіри стійкі до впливу низьких температур (добре зберігаються в замороженому стані), довго живуть у воді, проте дуже чутливі до висушування, сонячних променів, високої температури, кислот і препаратів хлору.

Інкубаційний період (від моменту зараження до появи перших ознак захворювання) становить в середньому 6-14 днів.

Хвороба зазвичай починається з різкого підняття температури тіла до 39-39,5 °C, яка у наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні, тому її часто плутають з ГРВІ, грипом та COVID-19. Можливі значні коливання температури, іноді «двогорбий» характер температурної кривої. З першого дня хвороби виражені сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах (особливо литкових), попереку.

Характерний зовнішній вигляд хворої людини: почервоніння обличчя та склер, відмічається лихоманковий блиск очей, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливі герпетичні висипання. В окремих хворих можлива поява жовтяниці.

Яких профілактичних заходів необхідно додержуватися:

– купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних. Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води.

– бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях або після повені;

– при виконанні польових робіт, робот на присадибних ділянках, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички;

-забороняється вживати в їжу м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, сиру, воду з відкритих водоймищ;

- продукти харчування зберігати у недоступній для дрібних ссавців тарі, не вживати в їжу продукти, які пошкоджені гризунами;

- в житлових та підсобних приміщеннях при наявності мишей та щурів проводити дератизацію.

Якщо зараженню запобігти не вдалось та з’явилися клінічні ознаки хвороби негайно звертайтесь за медичною допомогою.

У Дніпропетровській області дослідження крові (біоматеріалу) та об’єктів довкілля (гризунів) виконує єдина атестована на даний вид досліджень та акредитована в системі ISO 17025 лабораторія особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» (тел. 731-95-57).

Консультацію щодо обстеження на лептоспіроз можна отримати у відділенні особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» тел. 731- 96-81.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті