Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 13 травня 2024
19:00

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У дніпровському сквері Прибережний з'явилися нові мешканці

У дніпровському сквері Прибережний з'явилися нові мешканці

Другий рік біля берегової лінії скверу живе і розмножується сім'я лисух.

Ці качечки стали одним із живих символів нового міського скверу, який вони уподобали з його створення.

Тут вони живуть, розчулюючи відпочиваючих, і благополучно розмножуються. І якщо минулого року сім'я лисух мала всього два каченя, то цього – цілих п'ять!

Про це у міському Департаменті парків та рекреації розповідають таке:

«У сквері Прибережному знову поповнення!

Лиски, що в минулому році створили сім'ю на мілководді, — цього року знову привели потомство. Але якщо торік в них було лише двоє пташенят — то зараз вже п'ятеро!

Лиски — це цікаві чорні водоплавні птахи з білим дзьобом, далекі родичі журавлей.

Їх лапи дуже сильні, але на них немає справжніх перетинок: на кожному пальці з боків є спеціальні плавальні лопаті, які допомагають легко пересуватися по воді та по в'язкому прибережному ґрунту.

Лиски прекрасно плавають та пірнають на глибину до 4 метрів, добуваючи їжу під водою.

Ця птаха літає швидко, але тяжко: для зльоту їй доводиться розганятися водою, пробігаючи приблизно 8 метрів проти вітру.

Навесні, під час шлюбних ігор, лиски "танцюють на воді": видаючи гучні звуки, самець і самка пливуть назустріч один одному, зближуються, збивають воду крилами й кружляють, а потім розходяться в різні боки або пливуть далі поруч.

Коли утворюється пара, вони чистять дзьобом пір’я один одному, разом захищають свою територію від чужинців та діляться їжею.

Лиски гніздяться на мілководді у заростях недалеко від берега. Самець і самка разом будують гніздо та висиджують потомство. Але цікаво, що самці лисок також будують для себе окреме гніздо, де вони відпочивають від "батьківських турбот".

Через 22 дня вилуплюються пташенята: вони з’являються вже зрячими, покритими густим пухом, мають великий дзьоб і міцні лапи. Вже на наступний день після народження вони самі виходять з гнізда й плавають разом з батьками.

У перші два тижні пташенята не можуть самі добувати їжу й залежать від дорослих, які годують їх комахами, мальками, равликами й водоростями.

Лиски, які мешкають у містах, згодом так звикають до людей, що довірливо беруть корм прямо з рук. Але нагадуємо: птахів НЕ МОЖНА годувати хлібом!».

Фото – Департамент парків та рекреації.








Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті