В рамках заходу був проведений майстер-клас із української жестової мови. Провів урок голова Ради перекладачів жестової мови України, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії – Ігор Бондаренко. Протягом двогодинного заняття учасники дізнались про ази вивчення жестової мови та спробували висловити декілька фраз користуючись нею, ознайомились із етичними моментами спілкування з глухими людьми, а також переглянули мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію. Окрім того, охочі мали нагоду ознайомитись із спеціально підготовленою до заходу книжковою виставкою із фондів бібліотеки.
На заході були присутні учасники проекту та представника преси. Як розповів журналістам Артем Гудзенко, його участь у фотовиставці для того, щоб довести, що ти людина і ти чогось вартий.
Протягом наступного місяця, з 11 листопада до 11 грудня, Дніпровська Центральна міська бібліотека запрошує всіх бажаючих безкоштовно завітати на фотовиставку «РівноДоступність», яка розповідає історії чоловіків, жінок та дітей з Швеції та України, які, спираючись на право жити гідно, знайшли свій шлях у житті.
Фотовиставка вже побувала в 15 країнах світу. В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники фотовиставки – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Сергій Кіт – знають, як долати бар’єри.
Організаторами заходу виступили: Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпровської Центральної міської бібліотеки.
Фотовиставка у бібліотеці: http://www.library.dp.ua/blog.php?id=2049