«Всі розуміють, що від ефективної реалізації на місцях державної регуляторної політики напряму залежить бізнес-клімат у регіоні. На початку липня ми розпочали роботу над Проектом підвищення конкурентоспроможності регіону. Для досягнення запланованих результатів, ми повинні створити в області сприятливі умови для розвитку приватної ініціативи та належним чином організувати роботу з інвесторами», - зазначив Олександр Вілкул.
Серед основних напрямків роботи під час колегії були визначені питання спрощення на місцевому рівні процедур видачі дозволів, створення "єдиних вікон", впровадження електронного управління.
«Рішення влади ефективні тоді, коли влада чує тих, для кого ці рішення приймає. Напередодні колегії ми вивчили громадську думку більше 5 тисяч підприємців та приватних підприємств. Я отримав близько 10 тисяч «сигналів» - "допомогти", "ініціювати", "вирішити"» - наголосив голова облдержадміністрації.
Об’єктивний аналіз причин бюрократизації прискорить реформи в цій сфері.
«Ми невипадково говоримо про проблеми дозвільної системи саме тут, в Кривому Розі. Досвід криворізьких проектів дебюрократизації бізнесу вивчає і переймає вся Україна. Кривий Ріг у рейтингу роботи місцевих дозвільних центрів посідає перше місце в області і друге - в Україні», - наголосив голова облдержадміністрації..
За словами Олександра Вілкула, наступним кроком стане підписання Меморандуму між облдержадміністрацією, територіальними органами центральних органів виконавчої влади в області, а також міськрадами та райдержадміністраціями. Меморандум зафіксує формати ефективної співпраці у сфері дозвільної системи. Мова йде про створення регіонального інформаційно-ресурсного центру "Відкрита влада".
«Прозора система руху дозвільної документації дозволить відстежувати усі управлінські процедури будь-якому споживачеві цих послуг», - наголосив Олексндр Вілкул..
Також під час колегії було розглянуте питання заборгованості з виплати зарплати.
«Ми вже досягли значних успіхів у вирішенні цієї проблеми. Протягом лише червня ми скоротили заборгованість на 36,2%. В цілому нам вдалося скоротити загальну заборгованість майже в половину - з 89 млн.грн до майже 47 млн.грн. Кожне третє підприємство-боржник області вже повністю розрахувалося з боргами по заробітній платі», - сказав Олександр Вілкул.
Голова облдержадміністрації повідомив, що з ліквідації такого ганебного явища, як заборгованість по заробітній платі, ведеться спільна робота з правоохоронними органами. Вже порушено 47 кримінальних справ, 35 керівників притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності, звільнені 5 директорів комунальних підприємств.
Голова облдержадміністрації попередив присутніх на нараді керівників міст і районів, а також галузевих управлінь облдержадміністрації про підвищення відповідальності за виконання доручень Президента України Віктора Януковича з погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
«Наявність боргів із заробітної плати перед працівниками - це злочин, і я наполягаю на застосуванні жорстких заходів реагування до кожного керівника, які на сьогодні не зрозуміли, що заробітну плату необхідно платити вчасно і в першочерговому порядку», - наголосив Олександр Вілкул.
Понад 380 тис працездатного населення області зайнято в сфері малого бізнесу, з них 175,4 тис – приватні підприємці, які мають 55,1 тис найманих працівників. В області діє понад 23 тисячі малих підприємств, на яких працює 150,5 тис. осіб.
За показниками розвитку малого бізнесу Кривий Ріг займає лідируючі позиції в області. У місті зареєстровано понад 3 тисячі малих підприємств, що становить 14,9% від загальної кількості малих підприємств області. Чисельність працюючих на малих підприємствах 21844 осіб.
За рахунок малого підприємництва у минулому році було створено 11,3 тисяч нових робочих місць. Це перший показник в області.
У Кривому Розі працює Єдиний дозвільний центр міста Кривого Рогу, складовими якого є муніципальне бюро апарату міської ради і виконкому та центр консультаційних, узгоджувальних, дозвільних процедур „Діалог”. У 2009 році в рамках роботи Єдиного дозвільного центру запроваджено дію двох пілотних проектів - „Земельний офіс” та „Єдина електронна система інформаційного зв’язку „Криворізький ресурсний центр”.
Кривий Ріг за результатами рейтингу роботи місцевих дозвільних центрів за 2009 рік посідає перше місце в області (друге – в Україні).
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
Это бла...бла... было у предыдущего губернатора. Судя по начинаниям Вилкула- движение будет и в лучшую сторону. Ответить | С цитатой