Нехтування правилами переїзду залізничних переїздів, ігнорування правилами безпеки під час дорожнього руху - може привести до трагедії з жахливими наслідками. Так, 23 травня цього року о 10:40 год., на 8 км автодороги Харків-Золочів-Миронівка, в селі Довжик, Золочівського району, водій автомобіля ВАЗ-21043, не виконав вимоги дорожнього знаку 2.2 "Проїзд без зупинки заборонено", проігнорував увімкнену звукову та світлову сигналізації, виїхав на залізничний переїзд де скоїв зіткнення з пасажирським потягом. Внаслідок ДТП водій та два пасажира автомобіля ВАЗ загинули на місці пригоди.
З початку року на території Дніпропетровської області сталось 7 дорожньо-транспортних пригод через порушення водіями правил проїзду залізничних переїздів, дві людини отримали травми. За даний вид порушення ПДР з початку проведення операції інспекторами ДПС ДАІ вже складено на водіїв – порушників 245 адмінпротоколів.
Звертаємо увагу водіїв, що під час проведення рейдових заходів буде посилено контроль з боку інспекторів ДПС ДАІ за дотриманням учасниками дорожнього руху правил проїзду залізничних переїздів.
За даний вид порушення Правил дорожнього руху законодавством передбачена відповідальність згідно ст. 123 КУоАП:
Державтоінспекція звертається до всіх водіїв та в котре нагадує, що невиконання Правил дорожнього руху може обернутись не тільки матеріальними збитками та штрафами, а стати причиною трагедії - скаліченого життя, втраченого здоров’я та навидь загибеллю не лише порушника, але й інших учасників дорожнього руху.
Нагадуємо, згідно п. 20 Правил дорожнього руху водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.
Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд.
Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою - стоп-лінією, дорожнім знаком «Стоп», шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні - не ближче 10 м до найближчої рейки.
Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.
Рух через переїзд забороняється, якщо:
а) черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
б) шлагбаум опущений або почав опускатися;
в) увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;
г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;
ґ) до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в транспортному стані.
Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.
У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити, він повинен:
а) коли є можливість, послати двох чоловік уздовж колій в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах - у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;
б) залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;
в) у разі появи поїзда бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
Может таки начать с проверки работоспособности ЖД оборудования?!? Намного безопаснее сознательно проскакивать хороше просматриваемый переезд, когда видишь вдалеке поезд, чем проезжать неработающий регулируемый (думая что регулировка таки есть).
А еще у нас есть кормушка для гейцев - поезд что возит в аэропорт горючку по запорожскому шоссе. Поезд там ездит отсилы раз в неделю, и движется медленее пешихода. Но знаков понавешали - мама не горюй. Учитывая что там довольно оживленная дорога - ездить мешают ужасно, а гайцы пользуются этим. Кстати машинистов того поезда проинструктировали, что бы ехали медлено и смотрели воба. Ответить | С цитатой
изза таких вот знатоков и приходится плестись через переезды, останавливаясь возле каждого работающего светофора. ладно когда один, а когда несколько подряд? а обогнать нельзя - нарушение... Ответить | С цитатой
перед знаком СТОП необходимо останавливаться в любом случае, в каком месте он не находился бы. Почитал бы правила сначала перед тем как бред нести... Ответить | С цитатой
Какие-то правильные пацаны этот знак регулярно ликвидируют, чем спасают наш семейный бюджет. СЛАВА НАСТОЯЩИМ ГЕРОЯМ УКРАИНЫ!!!
P.S. ГАИшники уже втихаря хороший и красивый тополь спилили лишь бы с дерева на столб где знак висит не залезали, а ребята его снимают.
СПАСИБО ОТ ВСЕГО ДНЕПРОПЕТРОВСКА, Ответить | С цитатой
1. проезд в один ряд если нет разметки или знаков указывающих иное.
2. светофор белолунного цвета дает право проезда не останавливаясь на знак "СТОП" поскольку имеет приоритет. (их полно возле коминмета, например, не ведитесь на развод гайцов)
Добавлю.
3. дежурный по переезду (см. общие термины ПДД) является регулировщиком! а поскольку регулировщик имеет приоритет над знаками приоритета и светофорами, то можно проезжать переезд без остановки если дежурный дает команду проезжать даже если горит красным светофор и висит СТОП.
единственно - нужно быть предельно внимательным и контролировать ситуацию.
в протоколе обязательно пишите "не согласен, не нарушал" Ответить | С цитатой