Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 18 июля 2026
01:28

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

У місті Самар на продаж виставили унікальну історичну будівлю

У місті Самар на продаж виставили унікальну історичну будівлю

У цьому розкішному будинку розташовувалась Новомосковська земська управа.

Її будівництво розпочалось 118 років тому, у 1907-му. На ці роботи було витрачено майже 40 тисяч карбованців.

Зараз тут розташовується Самарська районна рада, яка не має коштів на утримання споруди. Тому її вирішено продати, за історичний об’єкт сподіваються отримати 30 мільйонів гривень.

Про аукціон можна дізнатися тут

А про історію споруди у групі «Рідна Новостепанівка» розповів дослідник історії нашого краю Ігор Лисенко:

«Новомосковська (Самарівська) Районна Рада таки вирішила продати історичну будівлю...

Як відомо, в 1907 році в Новомосковську по вулиці Гетьманській, місцева земська управа розпочала будівництво розкішного будинка, який став справжньою прикрасою міста.

Кошторис склав більше 30 тисяч рублів (в той час за ці гроші можна було побудувати три земські школи).

Потім ще додатково було витрачено 4500 рублів на облаштування централізованого опалення та 449 рублів на будівництво колодязя.

А в 1909 році, під час подальшого благоустрою прилеглої території, перед будинком був зроблений цементний тротуар (409 рублів) і зведений залізний паркан (185 рублів).

Взагалі на новий будинок Новомосковської земської управи було витрачено 39 580 рублів.

В 1917 році на балконі саме цього будинка вперше в Новомосковську було піднято український прапор.

На жаль, в наш час власником будинку є Районна Рада, яка за браком коштів на утримання свого НІКОМУ НЕПОТРІБНОГО апарату, вирішила продати цей будинок, але вже за понад 30 мільйонів гривень (без ПДВ).

Покупець скоріш за все вже є, але формально по процедурі цю архітектурну пам'ятку виставили на аукціон…».

Ілюстрації зі сторінки групи «Рідна Новостепанівка».








Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Нові тарифи на воду у Дніпрі: що змінилося та чому їх перегляд став неминучим (9)

•  Жителі Дніпра просять президента країни заборонити скошувати газони (9)

•  Дніпряни вийшли на мітинг через відставку Михайла Федорова (6)

•  У місті Самар оголосили нагороду в 50 тисяч гривень за інформацію про вандалів, які осквернили меморіал жертвам фашизму (5)

•  Дніпровський бізнесмен Вадим Єрмолаєв вважає, що офіцери ГУР причетні до замаху на його родину - відкритий лист бізнесмена (3)

•  Поширювали злочинний вплив у місцях несвободи та вимагали кошти для поповнення злочинного «общака» – викрито шістьох осіб, серед яких так звані «смотрящі» (2)

•  На Дніпропетровщині засуджено чоловіка, який намагався зґвалтувати трьох жінок (2)

•  Серія майнових злочинів у Дніпрі: суд засудив чоловіка до семи років позбавлення волі (2)

•  Дніпровська адвокат виграла важливу справу в Європейському суді (2)

•  Українці зберігають темп купівлі золотих злитків, у травні куплено майже 19 кг (2)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
лет со дня рождения известной писательницы Елены Андреевны Ган

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте