Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 23 ноября 2024
18:19

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Днепре открыли яркую выставку новогодних открыток

|«« «« »» »»|

Полюбоваться на редкие открытки можно в Информационно-ресурсном центре «Окно в Америку» (пр Яворницкого, 18).

Это – уже вторая выставка в Днепре, посвященная данной теме. Накануне Нового года выставка старинных рождественских и новогодних открыток была представлена в Усадьбе Яворницкого, о чем рассказывал Городской сайт.

О новой выставке центра «Окно в Америку» организаторы рассказали:

«Запрошуємо на виставку новорічних листівок, яку розгорнуто в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».

Традиційні привітання українською мовою «З Новим Роком та Різдвом Христовим» або «Веселих свят». Або англійською - Merry Christmas and a Happy New Year.

Незважаючи на те, що зараз можна купити листівки на будь-який смак, старі новорічні листівки зберігають особливу чарівність і красу.

Вони є часткою безповоротно минулої епохи, з якою у багатьох пов'язані приємні і добрі спогади. Приємно тримати у руках, перечитувати навіть через багато років новорічні побажання дорогих тобі людей.

Різдвяна чи новорічна листівка – це листівка, яка покликана передати святковий настрій напередодні Різдва і Нового Року. У ХХ ст. в умовах витиснення релігії із суспільного життя різдвяна листівка залежно від країни частково або повністю перетворилась на новорічну вітальну картку.

Філокартисти всього світу і досі сперечаються, де з’явилася перша різдвяна листівка. Серед численних версій і тисячолітні візитівки давнього Китаю, і вітальні англійські карточки, які почали продавати у 1800 році.

Але перша різдвяна листівка має точну дату і місце свого народження – Англія, 1843 рік.

Відродження різдвяних листівок в Україні відбулося з кінця 1980-х років. На листівку повертаються сюжети народження Христа, зображення церкви, Віфлеємської зірки, дідуха, колядників тощо.

З розвитком Інтернету, особливо електронної пошти й соціальних мереж, понад сторічна традиція відправлення вітальних листівок стала поступово занепадати. Натомість деякі видавничі фірми (наприклад, Hallmark) переорієнтовуються на випуск E-листівок.

Вже 3 десятиліття спостерігаємо відродження української вітальної листівки. На виставці таких більшість. Є й такі, що надіслані зі Сполучених Штатів, друзями бібліотечного центру».

Gorod.dp.ua на Facebook.


Гость  (06.01.24 12:36): Окно куда? Бред какой. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
стихійних сміттєзвалищ ліквідували у Дніпрі за 2022 рік

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте