Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 18 ноября 2024
03:25

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Голова КРАІЛ Іван Рудий розповів про боротьбу з лудоманією та стан гемблінг-індустрії в 2023 році

Голова КРАІЛ Іван Рудий розповів про боротьбу з лудоманією та стан гемблінг-індустрії в 2023 році

Наразі гральна індустрія переживає непрості часи трансформацій, що пов’язані як з подіями в країні, так і з певними змінами всередині сфери в межах процесу легалізації.

Поки наземні заклади переживають кризу, онлайн-казино та БК повертаються до довоєнних показників прибутків. Протягом І кварталу 2023 року до держбюджету України від гемблінг-індустрії надійшло близько 522 мільйонів гривень. А це значить, що навіть в умовах війни сфера працює і розвивається, незважаючи на всі складнощі та перепони. І намагається допомогти країні в непрості часи – оператори сплачують податки і ліцензійні внески, перераховують мільйони на допомогу ЗСУ, переміщеним особам.

Так, створені раніше Slots City та Favbet благодійні фонди працюють тепер на потреби армії. Cosmolot організують різноманітні проєкти й вкладають кошти в розробку ударних дронів. Надають гуманітарну допомогу всім постраждалим від воєнної агресії Pin Up та інші компанії. Жоден з операторів не планує залишати країну чи зменшувати об’єми допомоги, що доводить прагнення учасників ринку азартних ігор чесно працювати та сприяти розвитку української економіки.

Протидія лудоманії та соціальна робота КРАІЛ

Гемблінг-індустрія наразі перетворюється з бізнесу, що довго перебував поза законом та вважався неетичним, на сферу безпечних розваг, яка приносить мільйонні прибутки до державного бюджету та демонструє соціальну відповідальність. А тому важливо змінити ставлення населення до гри, донести до клієнтів ідею про те, що азартні ігри можуть бути виключно розвагою і аж ніяк не способом заробітку.

Як зазначає очільник КРАІЛ Іван Рудий, саме проблемі ігрової залежності та роботі з населенням національний регулятор зараз приділяє найбільше уваги. Основне завдання КРАІЛ вбачає в захисті прав та інтересів гравців, а також запобіганні розповсюдженню лудоманії, мінімізації наслідків неправильного ставлення до азартних ігор. До вирішення проблеми залучають експертів, МОЗ, представників операторів.

Важливою складовою в даному питанні є просвітницька діяльність. Так, КРАІЛ в кількох містах України було розміщено банери з позиціонуванням азартних ігор як сфери розваг, працюють гарячі лінії, створено алгоритм самообмеження гравців, постійно оновлюється реєстр лудоманів.

Є певні вимоги і до операторів – всі ліцензовані компанії мають дотримуватися принципів відповідальної гри, розміщувати інформаційні блоки на сайтах і в закладах. Кожного клієнта до початку гри перевіряють в реєстрі лудоманів – так, наприклад, під час реєстрації в Pin-up чи Favbet користувач має ідентифікувати особу, його дані буде перевірено в реєстрі залежних і лише за умови відсутності обмежень клієнта допустять до сервісу.

Стан індустрії та законодавчі зміни

Як зазначає Іван Рудий, після певних просадок в прибутках після початку повномасштабного вторгнення зараз сфера азартних ігор повертається до стабільних показників. Протягом минулого року план по надходженнях коштів було виконано на 99%, 2023 рік вже демонструє гарні результати – за перші три місяці бюджетом було отримано 50% від очікуваної суми за рік.

Проте експерти наголошують на наявності в сфері певних проблем, що потребують негайного вирішення:

  • Виконання зобов’язань операторами, що потрапили під санкції – через блокування рахунків клієнти не можуть отримати свої кошти.
  • Необхідність реформи податкового законодавства – щоб норми враховували сьогоденну реальність та особливості функціонування гральної індустрії, а відрахування не були занадто високими.
  • Впровадження ДСОМ – системи моніторингу, завдяки якій можна було б контролювати операторів та ліквідувати можливість реалізації будь-яких шахрайських схем.
  • Боротьба з нелегалами – яких досі на ринку працює досить багато, без дотримання норм законодавства та вимог КРАІЛ, UGC.
  • Зміна ставлення населення до сфери – залучення всіх учасників ринку до просвітницької діяльності, соціальної реклами та продовження роботи над створенням законодавчих норм задля захисту прав й інтересів гравців.

Загалом же 2023 рік для гемблінг-індустрії має бути успішним: розвиватимуться основні тенденції та ініціативи, що були розпочаті раніше та мають на меті завершення реалізацію реформ в межах легалізації.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
лет театру ДрамиКом

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте