Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вт, 05 ноября 2024
00:37

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Огороды Днепра отдают древние сокровища

|«« «« »» »»|

При традиционных весенних работах горожане находят на своих участках монеты, керамику и другие древности возрастом 250-300 лет.

Как известно, задолго до основания Екатеринослава на месте нашего города существовало много древних украинских поселений. Далеко не все их места исследованы историками и археологами. Поэтому люди, живущие на месте этих древних поселений, продолжают в своих огородах и дачных участках, находить древние сокровища, о чем уже неоднократно рассказывал Городской сайт.

Об очередных интересных находках рассказали в группе Історія Старожитньої Кам'янки:

«Тетяна Срібненко повідомила нам про знайдену мідну монету 1759 року.

Ну, ми й вирішили перевірити місцевість, зробивши візуальний огляд.

Схоже, вона там не випадково була знайдена, оскільки на городі ми виявили культурний шар (залишки життєдіяльності людини) 18-21 ст. Це фрагменти кераміки, скла, кременю тощо. Є навіть один шматок значно давнішої ліпленої кераміки.

Тому можемо обережно припустити, що ця частина Кам'янки (вулиця Мохова, АНД район Дніпра), була обжита вже в середині 18 ст.

В наших планах з часом ненести на карту подібні знахідки. Поки що лише сортуємо по пакетах і підписуємо, у кого та де знайдено. Картографування дасть змогу побачити, як заселялася Кам'янка, де були перші обжиті місця.

А далі вже можна буде створити реконструкцію Кам'янки 18 ст, залучивши й інші джерела - старі карти, спогади тощо. Досить цікава штука може вийти! Але для цього треба якнайбільше городів проглянути.

Чим цікаві городи, що там постійно відбувається обробка землі і цілісність культурного шару хоч і порушується (що погано для археології, бо пошкоджуються стратиграфічні шари), але, з іншого боку, він оголяється і його добре видно. І не потрібно проводити археологічне шурфування. Все видно як на долоні.

Отже, прохання повідомляти в приват чи коментарях про знаходження давніх артефактів. Якщо Вам не складно, то при обробці городів зберіть кераміку окремо. Ми потім заберемо. Заодно маєтки почистите від давнього сміття, лопати гостріші будуть. Без Вас, друзі, не вправимося. А разом відновимо яскраву картину нашої історії та культури.

Вдячні родині Срібненко за допомогу у дослідженні історію нашого чудового краю».

Фото со страницы группы Історія Старожитньої Кам'янки

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
детские и спортивные площадки отремонтируют в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте