Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пт, 22 листопада 2024
07:01

ДОВІДНИК

Покровський район

Великий герб Покровського району
Великий герб Покровського району
Малий герб Покровського району
Малий герб Покровського району
Флаг Покровського району
Флаг Покровського району
Штандарт Покровського району
Штандарт Покровського району

Покровський район розташовано вздовж річки Вовчої та її приток Янчулу й Гайчуру. Межує із Запорізькою й Донецькою областями, Межівським та Васильківським районами Дніпропетровської області.

Територію району перетинають залізничні маршрути Чаплине–Бердянськ, Чаплине–Ясинувата, а також дві автотраси: Запоріжжя–Донецьк, Дніпропетровськ–Бердянськ.

З природних копалин є поклади каоліну та граніту.

Площа району становить 121 тис. га. Населення – 34,5 тис. осіб станом на 01.01.2017.

З історичних джерел відомо, що у ХVІ-ХVII ст. територію, на якій зараз розташований район, називали Диким Полем. Уздовж Вовчої пролягав горезвісний Муравський стратегічний шлях, яким кримські татари і яничари користувалися для розбійницьких нападів на Україну. Відтоді лишилися татарські найменування приток Вовчої – Гайчур і Янчул.

Офіційна історія району починається з 1673 року. Історик-академік Д.Яворницький у своїй книзі "І.Д.Сірко" пише: "Восени 1673 року І.Сірко зустрівся на Муравському шляху з великим загоном татар, розгромив їх, взяв багато в полон, після чого щасливо повернувся на Січ. Ця битва відбулася в районі Покровського в день Покрови Пресвятої Богородиці. На знак пам'яті про цю перемогу слободу назвали Покровською".

Як адміністративну одиницю район утворено у 1923 році.

У районі 5 промислових підприємств, найбільше з яких – Просянський гірничо-збагачувальний комбінат. Основна його продукція – каолін мокрого та сухого збагачення для паперової, фарфорової, парфумерної, гумотехнічної, кабельної та інших галузей промисловості.

Сільськогосподарське виробництво характеризується зерно-м'ясо-молочним напрямком. У районі працюють 80 агрогосподарств.

Загальна площа сільгоспугідь – 106,2 тис. га, із них орної землі – 86,7 тис. га, лісів – 1,9 тис. га, садів – 2,3 тис. га, лугів і пасовиськ – понад 12,2 тис. га.

Покровщину прославляють сільгосппідприємства, на базі яких створено племінні заводи ТОВ "Обрій", ТОВ "Славутич", Покровський сирзавод, сиро-молочну продукцію якого знають і цінують не тільки в області. Практично всі товаровиробники сільськогосподарської продукції в 2000 році працювали з прибутком.

Загальний обсяг промислової продукції у 2000 році зріс проти минулого року на 6,7 %. На 22,1 % збільшено виробництво товарів народного споживання.

У районі працюють професійно-технічне училище, 20 загальноосвітніх шкіл, 18 дитячих садків, 31 будинок культури, 25 бібліотек, 3 лікарні, 7 амбулаторій, 28 фельдшерсько-акушерських пунктів, спортивний комплекс, кінноспортивна школа.

14 колективам художньої самодіяльності й театральному колективу присвоєно звання народних. На території району діють 2 народних історико-краєзнавчих музеї.

Покровщина пишається своїми земляками: артистами й співаками - Григорієм Шевченком, Світланою Білоножко, Тетяною Халаш, Людмилою Літко, Аллою Кривогуз, скульптором Володимиром Небоженком, художником Василем Моїсеєнком, письменниками Анатолієм Хоружим, Дмитром Бедзиком, поетами Олександром Вільним і Олексієм Гасенком, майстрами спорту, членами збірної України з кінного спорту, чемпіонами міжнародних змагань Олегом Красюком та Наталією Падафою.




За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті