Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Ср, 1 травня 2024
02:37

ІСТОРІЯ ВУЛИЦЬ

Історія вулиць

Успенська пл.

Успенская пл.

Дем'яна Бєдного площа
Дем'яна Бєдного площа
пл. Деміяна Бєдного
пл. Деміяна Бєдного
ТЦ Новий центр
ТЦ Новий центр
пл. Деміяна Бєдного
пл. Деміяна Бєдного
вул. Дем`яна Бідного
вул. Дем`яна Бідного
Вид на частину міста, що біля річки
Вид на частину міста, що біля річки
Менора
Менора

Часть города или микрорайон: Центр (ЦУМ)

Показать карту

24 листопада 2015 року площа перейменована в Успенську. Площі повернули її первісну назву.

Стара назва: Дем'яна Бєдного, на честь поета-агітатора, уповноваженого з колективізації. Площа перейменована президією губвиконкому 14 серпня 1923 року.

Попередня назва: Успенська площа, по розташованому тут Успенському собору. Один з найстаріших майданів міста, адже перший дерев'яний Успенський собор був закладений ще 31 серпня 1796 року. Він займав місце в східному куті площі — початку вулиці Ливарної, на місці нинішнього скверу Кирила і Мефодія.

Наступна будівля собору стала кам'яною і була розроблена петербурзькими архітекторами Петром Вісконті та Людвігом Шарлеманем в 1837 році. Проект розроблявся в столиці Російської імперії, Санкт-Петербурзі, в канонах офіційного російсько-візантійського стилю.

Цей стиль, що інтенсивно насаджувався за часів Миколи I (правив з 1825 по 1855 р.), являв собою штучне поєднання пізнього класицизму з елементами російського та візантійського храмового зодчества. Церковні будівлі являли собою прямокутник або квадрат, який завершували п`ять шоломоподібних бань. Оформлення фасадів було дуже суворим, з мінімумом декору.

Успенський собор піднявся на південний захід від дерев'яного храму в 1839-1850 рр. Це була велика будівля, зовні аналогічна Троїцькому собору. Виділявся храм своєю дзвіницею, що довгий час була найвищою будівлею нижньої частини міста

У 1936 році храм закрили, бані та дзвіницю знесли, а саму будівлю перебудували на міську лікарню № 10. На сесії Дніпропетровської міської ради 30 листопада 2011 року було прийнято рішення передати будівлю з комунальної власності у власність Дніпропетровської єпархії УПЦ. Наразі в будівлі відбувається реконструкція для повернення собору первісного вигляду.

Історія вулиць

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті