Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Нд, 19 травня 2024
11:36

ІСТОРІЯ БУДИНКІВ

Історія будинків

 36   Пушкіна просп.  

Коли на початку 1880-х рр. Військове міністерство починає будівництво казарм Сімферопольського полку, місто приймає рішення про будівництво комплексу і для феодосійців. Можливості міста відрізнялися від державних, тому і знайти територію для такого комплексу виявилось не просто. Тому місто запланував будівництво не кам'яних, а дерев'яних будівель і змушене було розосередити окремі казарми.

Найбільш великий комплекс, що складався з батальйонної казарми, казарм нестройової роти і служб був збудований між тодішньою Циганського (пізніше Олександро-Невської) площею і Звивистою вулицями. Перший казармений комплекс простояв недовго. Вже в 1899 р. він був повністю реконструйований, і місце дерев'яних зайняли кам'яні одноповерхові корпуса. Феодосійський полк квартирував тут до 1908 р., звільнені корпуси були передані повернувшомуся з Далекого Сходу 210-му резервному Перекопському полку. Тут були розміщені солдати і склади полку. Крім того, в одній з будівель відкрилась полкова Георгіївська церква. У 1910 р. після розформування полку в казармах розмістився переведений до Катеринослава 7-й мортирний дивізіон.

Міська влада восени 1914 р., відремонтувавши і доустатковувати комплекс, перемістила сюди 2-у міську чоловічу гімназію, яка проіснувала менше 10 років. 15 травня 1920 р., згідно з постановою Губчека, казарми почали пристосовувати під розміщення концтабору примусових робіт. До складу нової установи увійшли три корпуси — службовий, корпус майстерень і камер. Табір був ліквідований в середині 1920-х рр., після завершення будівництва в'язниці на вулиці Чичеріна.

Ділянка була практично відразу передана залізниці і в 1927 р. тут починається будівництво поліклініки, а дещо пізніше будується ФЗН залізничників. Два вцілілих казармених корпуси були передані Художньому технікуму. Надалі розміщені тут навчальні заклади неодноразово змінювалися, і єдиною стабільно працюючою установою була тільки поліклініка.

Історія будинків

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті