Кіммерійці і Сармати - знахідки слідів поселень в Придніпров’ї
Українські землі в ІІІ - І ст.. до н. е. Сармати
Кочовики
Кіммерійці
У районі м. Дніпропетровська досліджені кургани кіммерійців біля сел. Олександрівка (розташована в 2-х км від Ігрені на березі оз. Леніна).
По елементах похоронного інвентарю поховання датуються ІХ - VІІІ ст. до н.е. Цікаво, що обряд поховання збігається в курганах кіммерійців Запорізької області. Це дає привід припустити існування першого єдиного племені.
Поховання в с. Олександрівка - основні, тобто такі, над якими спеціально насипався курган (більшість кіммерійських поховань - впускні в більш ранні кургани ямної й іншої культур). Ями під поховання надзвичайно великі і у всіх випадках мали могутній накат з обтесаних або неопрацьованих колод.
Сармати
Про сарматів у нашому регіоні можна судити по знахідках поховань біля селищ Олександрівка і Соколово (район Татарка, в 10 км від Ігрені), що датуються І ст. до н.е. - І ст. н.е.
У похоронному обряді зафіксований яскравий прояв культу вогню, що пов'язано з загальними індоєвропейськими уявленнями. Сармати поклонялися сонцю і його земному втіленню - вогню, і можна говорити про величезну роль вогню у вірі цього індоєвропейського народу.
Поховання в сел. Соколово й Олександрівка відрізняються великими розмірами могильної ями, що дає можливість припустити поховання жреців, хоронителів культу вогню.