Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorodской дозор
Чт, 17 липня 2025
09:01

GORODСКОЙ ДОЗОР

До дня військ протиповітряної оборони Збройних Сил України

03.07.2025 16:13

З метою сприяння формуванню патріотизму серед суб’єктів пробації, 03.07.2025 до дня військ протиповітряної оборони Збройних Сил України проведено просвітницький захід.
До 2007-го року в першу неділю липня в Україні відзначався День Військ Протиповітряної оборони. Це свято було встановлено Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО у забезпеченні обороноздатності держави. Потім, згідно Указу Президента України Віктора Ющенка № 579/2007 від 27-го червня 2007-го року "Про День Повітряних Сил збройно Сил України" це професійне військове свято зникло зі сторінок національного українського календаря, проте як і раніше відзначається багатьма кадровими військовими.
У 2025 році ця дата припадає на 6 липня. Це професійне свято захисників неба, які стоять на варті повітряного простору України.
Війська ППО – це один із видів Збройних Сил України, що відповідає за захист повітряного простору країни від повітряних загроз. До його складу входять зенітно-ракетні війська, винищувальна авіація, радіотехнічні війська та інші підрозділи.
Із 24 лютого слово «ППО» знає кожен українець. Війська протиповітряної оборони збивають ворожі російські дрони, ракети і літаки. Вони боронять українське небо, стоять на захисті нашого сну та щодня і щоночі оберігають і рятують життя українців!
Відзначаючи цей день, ми вшановуємо мужність і професіоналізм військовослужбовців ППО, які цілодобово несуть бойове чергування, захищаючи українське небо від ворожих атак.
Безмежно вдячні нашим воїнам-захисникам за їх звитягу, героїчне виконання військового обов’язку, мужність і стійкість. Віримо в Збройні Сили України! Віримо в нашу Перемогу!

Дорогі неба захисники,
Вкраїни доньки і сини,
У ваших руках - наша доля,
Не знайтй ні біди, ні горя,
Хай зорі долі яскраво сяють,
Небо чисте зберігають!



Центральний районний сектор
філії Державної установи
«Центр пробації» у Дніпропетровській області

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Національно-патріотичний виховний захід до Всеукраїнського дня вишиванки “Вишивана Україна”

15.05.2025 13:54

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято — День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі.
З роками свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.
Вишиванка є символом національної ідентичності, культурної спадщини та зв’язку поколінь. Кожен регіон України має свої особливості вишивки, що відображає місцеві традиції, орнаменти та колірну гаму. Вишиванка також вважається оберегом, що захищає людину від зла та приносить удачу.
Здається, про вишивку ми знаємо все, але…. 10 цікавих фактів про вишиванку, -
Техніка хрестиком стала популярною лише у XIX ст.
До 1860 року популярними в Україні були низинка, верхоплут, козлик та інші види швів. Цікаво, але хрестик прийшов до українських вишивальниць із Європи.
17 грудня відзначається свято Варвари. Саме з цього дня дівчата розпочинали вечорниці, де разом вишивали.
Українці ніколи не носили вишиванок щодня. Сорочки для буднів так і називалися “буденками”. Вони зовсім нічим не прикрашалися.
Нитки для вишиванок у техніці “білим по білому” готувались три роки. Виткати полотно було найпростішим завданням. Головним, цікавим і найдовготривалішим процесом ставало вибілювання ниток. Полтавські вишивальниці придумали цікаву річ: розстилати нитки на березі річок у найбільшу спеку. Так 4 стихії (вода-сонце-повітря-земля) заряджали нитки. Та й з практичної точки зору річка добре відбивала сонячні промені й пряжа природно вигорала до білосніжного відтінку.
Дівчата навчались вишивати з 5 років.
День Вишиванки відзначають у 60 країнах.
Колір ниток для вишивки закріплювали тістом.
Зараз українські мотиви, візерунки систематично використовують у своїх колекціях імениті дизайнери.
Вишиванки мали розподіл за кольором. Чорні вишиванки одягалися виключно чоловіками. Цікаво: сині вишиті сорочки були у гардеробі жінок, які не хотіли чи не могли народжувати, або маленьких дівчаток до 12 років.
День вишиванки - це чудова нагода згадати про своє коріння, вшанувати українські традиції та показати свою любов до рідної культури. Це свято об’єднує українців не тільки в межах країни, але й по всьому світу.

Центральний районний сектор
філії Державної установи
«Центр пробації» у Дніпропетровській області

Коментарі: 0 | Залишити коментар


День пожежної охорони

17.04.2025 14:29

17 квітня 2025 року для суб’єктів пробації праведно виховний захід до Дня працівника пожежної охорони. Свято, присвячене важливій та небезпечній професії. Люди, які щодня ризикують життям, щоб захищати інших та майно від небезпечної стихії. Цей день є не лише вшануванням їх подвигів, але й нагадуванням про важливість пожежної безпеки та професійної підготовки.
Пожежна охорона в Україні є невід'ємною складовою системи цивільного захисту країни. Її співробітники працюють ускладненими умовами, іноді стикаючись з надзвичайно складними ситуаціями, де кожна секунда має значення.
Це свято встановили у 2013 році. Тоді 11 жовтня президент підписав Указ №555/2013 у якому йдеться про те, що у зв‘язку з вагомим внеском працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, 17 квітня офіційно є днем пожежної охорони.
Історія цього дня в Україні пов'язана з багаторічною традицією вшанування пам'яті пожежників, які віддавали життя заради інших. Це свято є символічним актом визнання героїчного внеску цих людей у збереження життів та боротьби із стихією.
Мета заходу - ознайомлення з правилами пожежної безпеки; розвивати навички самозбереження; свідомої поведінки вдома; на природі; у громадських місцях; виховувати повагу до працівників пожежної безпеки.

Центральний районний сектор
Філії Державної установи
«Центр пробації» у Дніпропетровській області

Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 41. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 14 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті