Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Блог
Сб, 12 квітня 2025
12:50

БЛОГ

Руслан Кравченко: ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення

11.04.2025 15:35

ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків після демобілізації. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«Сьогодні на захист країни стало чимало фізичних осіб – підприємців. Тим, хто на війні, звичайно, не до податкових питань. Мобілізовані ФОП, які не подали заяву до податкової, продовжують щомісяця отримувати податкові нарахування. І нерідко стають боржниками», – зазначив він.
Діюче законодавство передбачає, що мобілізовані ФОП звільняються від сплати та подання звітності з ПДФО, єдиного податку та військового збору на весь період служби. Для цього після демобілізації вони мають подати до податкової заяву та копію військового квитка або іншого документа про призов. На це відводиться лише 10 днів. Але всі чудово розуміють, що вкластися в такі строки вкрай важко.
«ДПС пропонує збільшити цей термін до 180 днів. Цього часу має бути достатньо, щоб наші захисники після демобілізації – особливо якщо потрібне лікування – змогли без зайвого стресу й поспіху зібрати та подати всі необхідні документи», – додав Голова ДПС.
Пропонується також чітко передбачити: авансові внески з єдиного податку та військового збору не нараховуються мобілізованому ФОП починаючи з місяця, в якому податковою отримано інформацію, про мобілізацію до місяця демобілізації.
Податки і штрафи, нараховані за цей період, мають бути скасовані.
Якщо мобілізований ФОП не встиг виконати податкові обов’язки у визначені терміни чи не подав заяву – він може бути звільнений від відповідальності, якщо зробить це протягом 180 днів після скасування воєнного стану.
Разом з тим, податкові зобов’язання за період служби нараховуються в повному обсязі, якщо самозайнята особа не подала заяву та не скористалася правом на звільнення.
«Такі пропозиції суттєво покращать умови для мобілізованих ФОП. Вже опрацьовуємо їх разом із Мінфіном. Термін подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків має бути збільшений. Це моя принципова позиція. Сподіваюсь, її підтримають усі, від кого залежить ухвалення рішення», – сказав Руслан Кравченко.
Поки не врегульовано питання на законодавчому рівні ДПС вже запроваджує комплекс заходів для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів. Створили в регіонах робочі групи, які надаватимуть консультації. Регіони отримали переліки ФОП, яким нараховуються податки, але ймовірно вони не можуть виконувати свої податкові обов’язки. По кожному такому кейсу працюють окремо. Проводиться інвентаризація листів ФОПів щодо списання нарахованих податкових зобов’язань з дати їх мобілізації.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Як розрахувати податкову знижку за навчання?

10.04.2025 15:34

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що триває Деклараційна кампанія 2025.
За витратами, понесеними у 2024 році громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО, податок) мають право на отримання податкової знижки. Для отримання податкової знижки податкова декларація про майновий стан і доходи за наслідками 2024 року подається платником по 31 грудня 2025 року (включно).
Нагадуємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Порядок застосування податкової знижки визначений ст. 166 ПКУ.
Для розрахунку податкової знижки, зокрема за навчання, визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також на суму податкової соціальної пільги (ПСП) за її наявності. Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.
Визначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки на підставі підтверджуючих документів.
Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, розраховується наступним чином. Із суми ПДФО, утриманого (сплаченого) із заробітної плати за рік, віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату за навчання, та ставки податку.
Водночас, у разі отримання платником протягом звітного року доходів у вигляді заробітної плати, які оподатковувалися за різними ставками податку, сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання, розраховується шляхом визначення часток (у відсотках) доходу, оподаткованих за різними ставками ПДФО, в загальній сумі річного загального оподатковуваного доходу.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Про зменшення податкового кредиту покупцем, якщо продавець відмовляється надіслати йому РК до ПН

10.04.2025 15:34

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Підпунктом 4 п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (із змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21), передбачено, що у рядку 15 податкової декларації з податку на додану вартість (далі – податкова декларація) відображається коригування податкового кредиту згідно з п.п. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у випадку повернення товару/послуги або суми попередньої оплати за відсутності реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН. При заповненні рядка 15 обов’язковим є подання (Д1) «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН, про коригування податкових зобов’язань за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)» (далі – Додаток 1).
Формою Додатку 1 передбачено, що у разі коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ платнику податку слід заповнювати таблицю 2.2 розд. ІІ додатку «Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V ПКУ», яка заповнюється в розрізі контрагентів. Коригування податкового кредиту згідно з п.п. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ у випадку повернення товару/послуги або суми попередньої оплати за відсутності реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН на підставі іншого документа зазначається у графі 3.4 таблиці 2.2 додатку 1.
Отже, якщо продавець не направив покупцю розрахунок коригування, яким передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг їх постачальнику, для його реєстрації в ЄРПН, зменшення податкового кредиту покупцем здійснюється на підставі бухгалтерської довідки з відображенням про таке коригування у рядку 15 розд. ІІ податкової декларації з податку на додану вартість (є обов’язковим заповнення таблиці 2.2 додатка 1 до Декларації).
Важливо: у разі ненадання платником ПДВ – продавцем розрахунку коригування, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг, доцільним є подання платником податку – покупцем до податкової декларації заяви із скаргою на такого продавця та копій документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 ПКУ.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Отримали в минулому році дохід за межами України – подайте податкову декларацію про майновий стан і доходи!

10.04.2025 15:32

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що триває Деклараційна кампанія 2025.
Якщо громадянин України отримував дохід за межами України, важливо пам’ятати про свої податкові зобов’язання: необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (Декларація).
Які податки необхідно сплатити?
Будь-який дохід, отриманий за кордоном, підлягає оподаткуванню в Україні. Він оподатковується за ставками:
- 18 % – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
- 1,5 % – військовий збір (але тільки для доходів, отриманих до 1 січня 2025 року).
Якщо дохід був отриманий в іноземній валюті, то сума перераховуються в гривню за офіційним курсом НБУ на день нарахування доходу.
Як уникнути подвійного оподаткування?
Якщо податки вже сплатили за кордоном, то в Україні повторно не доведеться сплачувати ПДФО. Але важливо, щоб ця країна мала з Україною угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Що потрібно зробити?
- Отримати довідку з податкової іноземної країни про сплачені податки.
- Легалізувати її у тій країні, в якій були сплачені податки (наприклад, через консульство або органи, до повноважень яких належить легалізація таких документів).
- Важливо! Зараховується сума сплаченого податку за межами України у сумі, що не перевищує суму податку, яку потрібно було б сплатити в Україні.
Тобто:
- якщо за кордоном сплатили податок у розмірі 100 тис. грн, а в Україні визначено до сплати 80 тис. грн, то податок в Україні не сплачується;
- якщо за кордоном сплатили 80 тис. грн, а в Україні підлягає сплаті 100 тис. грн податку, то потрібно буде доплатити тільки різницю – 20 тис. гривень.
Що робити, якщо документів про сплату податків немає?
- Подається заява до української податкової за місцем реєстрації та перенести термін подачі декларації до 31 грудня.
Декларування благодійної допомоги
Якщо ви через російську агресію отримали тимчасовий захист за кордоном, то:
- не потрібно подавати Декларацію та платити податки, якщо ви отримували грошову чи гуманітарну допомогу від іноземних урядів або благодійних фондів.
- потрібно подавати Декларацію, якщо ви мали інші доходи (наприклад, зарплату або прибуток від фрілансу), навіть якщо отримували благодійну допомогу.
Як подати Декларацію, перебуваючи за кордоном?
- Поштою – надсилайте документи з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до кінцевого терміну подання;
- Електронною поштою – через систему електронного документообігу України.
Детальніше про процес подання Декларацій та важливі терміни можна дізнатися за посиланнями:
Як подати декларацію читайте за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.
Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.
Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Мобільний ЦОП на допомогу платникам!

10.04.2025 15:31

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що в Україні триває Деклараційна кампанія 2025.
Мешканці віддалених районів та представники уразливої групи населення Дніпропетровщини мають можливість вчасно прозвітувати про отримані у минулому році доходи, подавши податкову декларацію про майновий стан і доходи під час роботи Мобільного Центру обслуговування платників (ЦОП) ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Мобільний ЦОП є дієвим робочим органом ГУ ДПС у Дніпропетровській області, який здійснює виїзд та обслуговує платників за заявою територіальної громади.
Тож не відкладайте подання декларації на останній день та скористуйтесь послугами Мобільного ЦОП. Адже виконання податкового обов’язку є важливим аспектом громадянської відповідальності.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Майже 1,7 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів – внесок ФОПів до місцевих бюджетів Дніпропетровщини

10.04.2025 15:30

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Упродовж першого кварталу 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області фізичні особи – підприємці спрямували майже 1,7 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів. Це майже на 102,0 тис. грн, або на 6,4 відс., більше ніж у минулорічному відповідному періоді.
Нагадуємо, що сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації.
Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.





Коментарі: 0 | Залишити коментар


«Калькулятор податку на майно» – зручний сервіс від ДПС

10.04.2025 15:28

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що на вебпорталі Державної податкової служби України у блоці «Е-сервіси» за посиланням https://tax.gov.ua/calculator розміщено сервіс «Калькулятор податку на майно».
За допомогою цього сервісу громадяни мають можливість самостійно здійснювати розрахунок сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю з фізичних осіб.
Для обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, необхідно зайти у розділ «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб» (https://tax.gov.ua/calculator/realty) та заповнити, зокрема:
- тип нерухомості,
- загальну площу,
- розмір частки володіння,
- період володіння,
- чи використовується об`єкт нерухомості з метою отримання доходу,
- ставку податку (грн) (мінімальна заробітна плата станом на 1 січня року, за який розраховується податок, множиться на відповідну ставку податку, встановлену місцевою радою).
Для визначення розміру плати за землю з фізичних осіб (земельного податку та орендної плати за землю державної та/або комунальної власності) необхідно зайти у розділ «Калькулятор обчислення плати за землю з фізичних осіб» (https://tax.gov.ua/calculator/land) та заповнити:
- площу земельної ділянки,
- нормативну грошову оцінку одиниці площі з урахуванням коефіцієнта індексації,
- ставку земельного податку (згідно прийнятого рішення органу місцевого самоврядування) або ставку орендної плати за земельну ділянку державної та/або комунальної власності (згідно договору оренди),
- кількість місяців перебування земельної ділянки у власності або в оренді.
Інформацію щодо встановлених ставок податку можна дізнатися на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv.
Простий і зручний сервіс «Калькулятор податку на майно» підвищує обізнаність громадян та сприяє якості сплати податку на нерухоме майно.
Нагадуємо, що дізнатись інформацію стосовно своїх об`єктів оподаткування та податкових зобов`язань платники можуть в Електронному кабінеті та мобільному застосунку «Моя податкова».




Коментарі: 0 | Залишити коментар


За перший квартал 2025 року надходження до місцевих бюджетів збільшились на 18,2 % порівняно з аналогічним періодом 2024 року

10.04.2025 15:27

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного
управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
За І квартал 2025 року платники податків перерахували до місцевих бюджетів 115,6 млрд грн. Це на 18,2 % (17,8 млрд грн) більше відповідного періоду минулого року. За січень – березень 2024 року до місцевих бюджетів було сплачено майже 97,8 млрд гривень.
Майже 55,3 % загальної суми надходжень складає податок на доходи фізичних осіб. У І кварталі 2025 року його надійшло 63,9 млрд грн, що на 21,3 % більше аналогічного показника минулого року (за січень – березень 2024 року – 52,7 млн грн).
Також серед основних джерел наповнення місцевих бюджетів:
єдиний податок – 19,8 млрд грн (+ 13,3 % до надходжень 2024 року);
податок на майно – 12,8 млрд грн (+14,3 % до надходжень 2024 року);
податок на прибуток підприємств – 11,4 млрд грн (+11 % до надходжень 2024 року);
рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення – майже 1,1 млрд грн (+5,8 % до надходжень 2024 року);
акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 620,2 млн грн (+78,1 % до надходжень 2024 року);
туристичний збір – 66,4 млн грн (+30,9 % до надходжень 2024 року).
Отримані кошти дозволять громадам покращити розвиток свого регіону, забезпечити фінансування місцевих програм та соціальну підтримку мешканців.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


З 01 квітня 2025 року виробники та імпортери сигарет застосовують до мінімального акцизного податкового зобов’язання коефіцієнт

10.04.2025 15:26

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
З 01 квітня до 31 грудня 2025 року виробники та імпортери сигарет застосовують коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання.
За результатами декларування платниками акцизу за 2024 рік частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні сигарет становить 55,8 відсотка, тобто є меншою за 60 %.
Відповідно до вимог Податкового кодексу України на вебпорталі ДПС України (https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/873808.html) оприлюднена інформація щодо:
- загальної суми податкових зобов'язань з акцизного податку на сигарети;
- середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет;
- показника (у відсотках), що характеризує частку загальної суми податкових зобов'язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет.
Розрахунок показників здійснено на підставі даних декларацій з акцизного податку всіх виробників та імпортерів сигарет за січень – грудень 2024 року.
На яких платників акцизного податку та на яку продукцію розповсюджується застосування коефіцієнта 1,1?
На всіх виробників та імпортерів тютюнових виробів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 (сигарети без фільтру) та 2402 20 90 20 (сигарети з фільтром).
У які періоди та при яких обставинах застосовується коефіцієнт 1,1?
- при розрахунку акцизного податку, який сплачується (з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання) за марки, отримані у період з 01 квітня по 31 грудня 2025 року поточного року (абзац другий підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 Кодексу);
та
- при визначенні податкового зобов’язання у деклараціях з акцизного податку за звітні періоди квітень – грудень 2025 року.
Як відображатиметься в податковій звітності за 2025 рік застосування коефіцієнту 1,1 до розміру мінімального акцизного податкового зобов’язання?
У графі 17 «Мінімальне податкове зобов’язання, встановлене Кодексом (грн) за 1000 шт» додатку 2 до Декларації з акцизного податку за звітні періоди квітень – грудень 2025 року зазначається мінімальне акцизне податкове зобов’язання, збільшене на коефіцієнт 1,1.
Довідково:
Підпункт 14.1.602 пункту 14.1 статті 14 та пункт 221.6 статті 221 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених законами України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII та від 18 липня 2024 року № 3878-ІХ.





Коментарі: 0 | Залишити коментар


Дніпропетровщина: результати роботи консультаційного центру з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригу

10.04.2025 15:25

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
З метою зменшення кількості ризикових платників в Дніпропетровській області запроваджено консультаційний центр з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – консультаційний центр).
Комплексний підхід для вирішення питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) і системна комунікація з бізнесом вже мають позитивні результати.
За період діяльності консультаційного центру (з 04.02.2025 по 09.04.2025) фахівцями податкової служби Дніпропетровщини з 726 суб’єктами господарювання (СГ) проведено 376 заходів, з яких:
21 – у форматі особистих зустрічей з метою надання фахової підтримки у питанні виключення з переліку ризикових платників;
16 – у форматі проведення зустрічей засобами ZOOM-конференції (кількість учасників 366);
339 – у телефонному режимі за зверненнями платників податку для надання роз'яснень.
На особистих зустрічах з платниками податку на додану вартість (далі – податок) (з урахуванням галузевої специфіки діяльності підприємств) проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо підстав віднесення платника до переліку ризикових згідно з Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами та доповненнями). Під час спілкування представникам бізнесу надавались розширені консультації щодо подальших дій, необхідних для виключення платника із ризикової категорії.
Звернення платників податку до консультаційного центру у телефонному режимі переважно стосувалися:
- отримання консультацій щодо: причин зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН; формування пакету документів для підтвердження реальності здійснення господарських операцій в податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено;
- необхідності роз’яснення порядку та вимог до заповнення та подання таблиці даних платника податку на додану вартість (таблиця даних);
- причин відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в ЄРПН та причин неврахування таблиці даних;
- причин направлення повідомлення про необхідність надання додаткових документів тощо.
За результатами здійснення обґрунтованого аналізу діяльності підприємств на зустріч у форматі ZOOM-конференції запрошено 366 представників платників податку, у яких наявні податкові накладні, реєстрацію яких в ЄРПН зупинено.
З метою надання фахової допомоги таким СГ детально роз’яснено алгоритм роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), причини зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та надані поради для уникнення у майбутньому блокувань реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
З початку роботи консультаційного центру регіональною комісією розглянуто 1 193 таблиці даних, з яких 701 таблиця – врахована за рішенням комісії, що свідчить про ефективність наданих консультацій та позитивні зміни у взаємодії з бізнесом в цілому.
Крім того, результатом проведених заходів стало зменшення кількості зупинених податкових накладних, яка наразі складає менше 1 % від загальної кількості податкових накладних, що подаються для реєстрації в ЄРПН.
За результатами роботи консультаційного центру:
- розблоковано 20 323 податкових накладних/розрахунків коригувань;
- виключено з переліку ризикових 635 платників податків.
Функціонування консультаційного центру дає змогу СГ краще орієнтуватися в законодавчих нормах та запобігає виникненню у них типових помилок при поданні таблиць даних, документів для розблокування реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в ЄРПН.





Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 3310. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 331 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті