17 квітня 2025, 14:42
Податок на прибуток підприємств: надходження до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини перевищили 2,2 млрд
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У січні – березні поточного року платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд державного бюджету податком на прибуток підприємств на понад 2 289,2 млн гривень. У порівнянні з минулорічним відповідним періодом надходження зросли майже на 454,0 млн грн, або на 24,7 відсотки.
Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, позитивна динаміка надходжень до бюджетів – це результат відкритих комунікацій і спільної роботи з платниками, спрямованої на підвищення загального рівня податкової культури.
Керівниця обласної податкової служби подякувала платникам за сумлінне і відповідальне ставлення до сплати податків та нагадала, що комплаєнс – ризики у податковому адмініструванні – це ризики, які призводять до втрати доходів бюджетів, якщо платник не дотримуються чотирьох основних обов’язків, визначених податковим законодавством.
«Кожний платник податків повинен усвідомлювати, що належна реєстрація в податковій системі, своєчасне подання податкової звітності, зазначення в такій звітності повної і достовірної інформації та своєчасна сплата податкових зобов’язань в установлені терміни – запорука стабільного наповнення бюджетів. А це для нашої держави сьогодні надважливо», – підкреслила Теодозія Чернецька.
Підтримка ветеранського бізнесу: податківці, науковці та фахівці із супроводу ветеранів обговорили основні кроки для мобілізованих підприємців
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Ефективна співпраця податківців Дніпропетровщини з Університетом митної справи та фінансів (УМСФ) триває багато років. На базі навчального закладу успішно працює Центр ветеранського розвитку, який створено з метою адаптації та соціалізації ветеранів (Центр).
У рамках комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) провідні фахівці ГУ ДПС разом із профільними науковцями Університету митної справи та фінансів провели онлайн зустріч для слухачів тренінг-курсу «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».
Цього разу захід об’єднав представників не тільки Дніпропетровської області, а і територіальних громад Запорізької, Кіровоградської та Тернопільської областей.
Спілкувалися на тему - «Підтримка ветеранського бізнесу. Пільгове оподаткування фізичних осіб – підприємців (ФОП)».
Очільниця ГУ ДПС Теодозія Чернецька підкреслила: «Для податкової служби Дніпропетровщини вкрай важливо створити умови, в яких ветеранський бізнес зможе розвиватися, зростати та гідно конкурувати на ринку».
Під час зустрічі детально обговорили актуальні податкові питання мобілізованих ФОПів та ветеранів: особливості застосування спрощеної системи, новації у сплаті військового збору з 01 січня 2025 року тощо.
Акцентовано увагу, що з 01 грудня 2024 року уточнено перелік податків і зборів, від сплати яких звільняються мобілізовані ФОПи. Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи: заява самозайнятої особи, документи про проходження військової служби. Зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні – протягом 10 днів по його завершенню.
Учасників зустрічі поінформували: ГУ ДПС проводить консультації для мобілізованих, демобілізованих осіб та/або членів їх родин за телефонами:
0968621070, 0951590970 з питання адміністрування податків, зборів;
0936063045, 0995101150 з питання погашення податкового боргу.
Нагадали також і про електронні сервіси – зручні та ефективні інструменти для платників податків, які започатковують або вже ведуть власний бізнес. Зокрема, обговорили функціонування Електронного кабінету платника податків, який дозволяє економити час і вирішувати податкові питання дистанційно.
На підсумку заходу звернули увагу, що ДПС України напрацювала пропозиції для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП, які вже передані до Міністерства фінансів України.
Фізичні особи – платники туристичного збору спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 2,1 млн гривень
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
З початку 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб – платників туристичного збору надійшло понад 2,1 млн гривень. Порівняно з січнем – березнем минулого року надходження збільшились на 60,4 тис. грн, або майже на 3 відсотки.
Нагадуємо, що внутрішній туризм – це переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
В’їзний туризм – це прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
До уваги платників ПДВ!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує, що платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (п.п. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Згідно з положеннями п.п. 97.4 п. 97 підроз. 2 розд. XX ПКУ коригування показників податкової накладної, складеної за операціями з експорту окремих видів товарів здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів за дотримання певних умов на кожному такому етапі.
Зокрема, визначений у п.п. «б» п.п. 97.4 п. 97 підроз. 2 розд. XX ПКУ порядок складання розрахунку коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації (далі – РК_2) передбачає умову, згідно з якою такий розрахунок коригування складається та підлягає реєстрації в ЄРПН лише після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.
Особливості поміщення у митний режим експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, визначено п. 9 прим. 35 розд. ХХІ Митного кодексу України, яким, зокрема, передбачено, що декларування товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється на підставі окремої періодичної, спрощеної митної декларації або митної декларації, заповненої у звичайному порядку, до якої декларантом обов’язково вносяться відомості про дату та номер відповідної податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України таких товарів у порядку, встановленому п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та зареєстрованої в ЄРПН не пізніше ніж за 30 днів до дня подання такої митної декларації. Відповідна митна декларація повинна містити інформацію лише щодо одного товару та реквізити однієї відповідної податкової накладної.
Не допускається зазначення у митній декларації номера та дати податкової накладної, реквізити якої зазначені в іншій митній декларації, крім випадків внесення таких відомостей до додаткових декларацій, що подаються до відповідної періодичної або спрощеної митної декларації.
В останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначається ознака завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.
Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
Отже, умовою для складання РК_2 на підставі окремої періодичної або спрощеної митної декларації є наявність зазначення в останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою ознаки завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.
РК_2 може бути складений не раніше дати оформлення останньої додаткової декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації, яка містить ознаку про завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією, за курсом НБУ, що діє на дату складання такого розрахунку коригування.
За видобування кам’яного вугілля платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету понад 52,6 млн грн рентної плати
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У першому кварталі 2025 року від платників Дніпропетровської області за видобування кам’яного вугілля до загального фонду державного бюджету надійшло понад 52,6 млн грн рентної плати. Це на понад 1,3 млн грн, або на 2,6 відс. більше у порівнянні з першим кварталом 2024 року.
Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання, який здійснює видобування підземних вод (прісні або мінеральні), є платником рентної плати: за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання води.
За якою формою укладається трудовий договір?
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) нагадує, що трудові відносини роботодавці зобов’язані оформлювати відповідно до законодавства про працю.
Основним документом офіційного працевлаштування є трудовий договір.
З особою, яка працевлаштовується, укладається усний або письмовий трудовий договір.
Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець – фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.
Трудовий договір може бути:
- безстроковим;
- на визначений строк;
- на час виконання певної роботи.
За якою формою укладається трудовий договір?
Фізична особа або ФОП має використовувати затверджену форму.
Юридична особа можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:
- трудові обов’язки працівника;
- режим роботи і відпочинку;
- пільги, гарантії, компенсації;
- умови оплати праці та умови преміювання;
- доплати, надбавки та інше.
Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу.
Довідково: у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору (п. 1 ст. 2 Закону України « Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Переобладнали авто – скористайтесь податковою знижкою!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє, що згідно з п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Підпунктом 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ визначено, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Відповідно до п.п. 166.2.2. п. 166.2 ст. 166 ПКУ копії зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в Декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Для документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки, контролюючий орган не має права вимагати від платника податку надання документів та/або їх копій, які містяться в автоматизованих інформаційних і довідкових системах, реєстрах, банках (базах) даних органів державної влади та/або органів місцевого самоврядування, інформація з яких безоплатно отримується контролюючими органами відповідно до ПКУ та міститься в інформаційних базах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (п.п. 166.2.3 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
При цьому, процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 із змінами та доповненнями, відповідно до п. 13 якого після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. За результатами такого оцінювання видається:
- сертифікат відповідності – для переобладнаних автобусів та транспортних засобів, які переобладнані (за винятком транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива) суб’єктом господарювання, що має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
- акт технічної експертизи або сертифікат відповідності – для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, та підтверджувати необхідними документами, достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ).
Отже, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
Дохід, який виплачується самозайнятій особі, нараховано та виплачено податковим агентом в різних місяцях: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).
Якщо дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримується від операцій, здійснюваних в межах підприємницької або незалежної професійної діяльності, то в додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку заповнюються графи 3а «Сума нарахованого доходу», 3 «Сума виплаченого доходу» та графа 6 «Ознака доходу», у якій зазначається ознака доходу «157».
При цьому графа 3 заповнюється у разі фактичної виплати доходу самозайнятій особі.
Водночас, графи 4а «Сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб», 4 «Сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб», 5а «Сума нарахованого військового збору» та 5 «Сума перерахованого військового збору» не заповнюються, в даному випадку в таких графах проставляються прочерки.
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Останній раз редагувалося: 17.04.2025 14:42