Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 06 червня 2024
16:55

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпропетровську вперше в Україні відкрилася унікальна виставка «Золота Скіфія»

|«« «« »» »»|

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул відкрив виставку унікальних зібрань пам'яток скіфської культури «Золота Скіфія».

У церемонії відкриття взяли участь Надзвичайний і повноважний посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Ядулла огли Мадатлі, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Дмитро Колесников, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Надія Капустіна.

Поява цієї колекції – результат копіткої праці вчених України, в тому числі дніпропетровських. Завдяки старанням істориків у широкої громадськості з'явилася можливість для вивчення багатого минулого Дніпропетровського регіону та інших територій, на яких була представлена скіфська культура.

«Дніпропетровщина – батьківщина одного з найголовніших символів історії України – скіфської пекторалі. Ця знахідка названа ЮНЕСКО одним з найбільших археологічних відкриттів людства ХХ століття», - сказав Олександр Вілкул.

Зібрання епохи скіфської культури включає в себе раритетні прикраси з дорогоцінних металів, кістки; зразки одягу та озброєння. Серед сотень пам'яток прикладного мистецтва є справжні шедеври: золота чаша, на поверхні якої є зображення голів коней; фалари (круглі бляхи кінської вузди) із зображенням молодого Геракла.

Виконані в так званому звіриному стилі нашивні елементи одягу, прикраси, різні навершя, кінська збруя, які належали скіфської аристократії періоду розквіту Великої Скіфії являють собою яскраві зразки неперевершеної майстерності скіфських ювелірів і ремісників.

Ця колекція вже побувала в Німеччині, Японії, Швейцарії, Італії, Польщі, Канаді, США, Франції, Угорщини і отримала високу оцінку експертів.

В рамках програми регіонального розвитку між Дніпропетровщиною і Азербайджанською Республікою у Дніпропетровській обласній раді відбулося засідання експертного «круглого столу», присвячене періоду кочових цивілізацій у Придніпров'ї.

В засіданні взяли участь голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, науковці.

З експертними доповідями виступили провідні фахівці в області історії та археології з України та Азербайджану. Вони відзначили, що потенціал культурного обміну між нашими регіонами є величезним.

- Сьогодні у всіх присутніх з'явилася можливість не лише висловити, а й почути експертну думку з питання однієї з найбільш цікавих тем – історії кочівних цивілізацій на нашій рідній землі. Скіфи – великий народ, чия легендарна історія не одне століття цікавить дослідників. Кочівники не називали своєю батьківщиною жодну з держав, але завдяки їм такі держави як Україна й Азербайджан мають спільну скіфську спадщину. «Степові піраміди» вже давно є візитною карткою нашого краю. Ми відкриваємо Дніпропетровщину світу і вважаємо, що скіфські кургани будуть цікаві не лише історикам та археологам, а й туристам. Крім того, сподіваюся, що науковці і в подальшому досліджуватимуть скіфську історію та культуру, оскільки народ живий доти, доки жива пам'ять про нього, - зауважив Євген Удод.

Розширення міжкультурної взаємодії та налагодження міжнародних контактів є одними з ключових напрямків зовнішньої політики Президента України Віктора Януковича. На Дніпропетровщині в стані розробки знаходиться нова програма розвитку туризму. Крім того, оновлюються існуючі та створюються нові туристичні маршрути. Дніпропетровський регіон має унікальну історію та культуру, частиною якої є перебування на його нинішній території скіфських племен.

За підсумками проведення засідання «круглого столу» його учасниками прийнято резолюцію щодо розвитку міжкультурної співпраці.

Довідка:
Виставка являє собою зібрання з фондосховища Інституту археології Національної Академії Наук України та Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького.

У виставку включені комплекси предметів, що походять з розкопок царських курганів. Більшість комплексів датується ІV - початком ІІІ ст. до н.е.

Збори виставки – заслуга археологів України Бориса Мозолевського, В'ячеслава Мурзіна, Сергія Поліна, Юрія Болтрик, Сергія Швидкого, Володимира Ромашко.
Виставка «Золото Скіфії» буде працювати з 16 березня по 31 травня 2013 року з 10.00 до 16.00. Вихідний – понеділок і остання п'ятниця місяця.

Телефон для довідок: (0562) 46-34-22. E-mail: [email protected]

Gorod.dp.ua на Facebook.


Историк  (21.03.13 07:21): Ув. Олег Николаевич в своем посте я нигде не упомянул, что Пектораль, которая выставлялась в историческом музее в 2006 году - оригинал!
Оригинал действительно не покидает стены музея исторических ценностей, а по выставкам "путешествует" копию, но копия из золота и очень хорошего качества. В свое время в Германии было заказано 5 таких копий, одна из них хранится в Эрмитаже!
Відповісти | З цитатою
ar:  (18.03.13 20:39): это ж как нужно было написать статью чтобы потом править по живому? я кто автор -непонятно Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Историк  (18.03.13 10:34): Почитал здесь Ваши комменты...попытаюсь ответить на некоторые из них.
1. Выставка, вернее ее экспонаты - застрахованы.
2. Предметы, представленные на выставке были найдены на территориях современных - Днепропетровской, Запорожской, Херсонсокй и Кировоградских областей.
3. Раскопки велись в 20 веке.
4. Все золотые и серебряные предметы, которые были найдены в скифских курганах вывезли либо в Ленинград (Эрмитаж), либо же в Киев.
5. В Киеве золотые скифские и не только предметы хранятся в музее исторических ценностей Украины (музей находится на территории Киево-Печеркой лавры) и в институте археологии НАН Украины.
6. В 2006 г. в историческом музее выставлялась Пектораль, которая хранятся в музее исторических ценностей.
7. В этом году приехали экспонаты из института археологии.
8. Все экспонаты - подлинники!!!
Відповісти | З цитатою
333  (18.03.13 08:35): Для ХЗчто,
ну таки дождался я, запели птички! Оказывается у вас еще что-то украли (оті кляті москалі)? А не наоборот, случаем?
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
333  (18.03.13 08:17): У некоторых мудаков только средний палец вызывает радость и эмоции! Какие там пекторали и скифы, только трезуб и Шевченко - и все! Коллекцию признал весь мир - а хохлы - против, причем, что обидно, днепропетровские хохлы! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
научный работник  (17.03.13 19:13): дык откуда его привезли-то?! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Александр  (17.03.13 19:09): Как стало известно от директора Днепропетровского национального исторического музея им. Д. Яворницкого Надежды Капустиной, скифское золото, найденное на территории Днепропетровской области в советское время, было отправлено в Эрмитаж, где и хранится до сих пор.

Выставка будет торжественно открыта 15 марта, и продлится до 31 мая.

На данный момент скифское золото уже находится в Днепропетровске.
Відповісти | З цитатою
молодой Геракл  (17.03.13 19:04): а оно хоть застраховано? Відповісти | З цитатою
недоверчивый  (17.03.13 19:00): Хранятся находки 70-х годов из раскопок Мозалевского в городе Киев в "Музее исторических драгоценностей Украины" на территории "Национального Киево-печерского историко-культурного заповедника", при чём тут "фондохранилищe Института археологии Национальной Академии Наук Украины "? Відповісти | З цитатою
археолог  (17.03.13 18:50): "Выставка представляет собой собрание с фондохранилища Института археологии Национальной Академии Наук Украины и Днепропетровского национального исторического музея им. Д. Яворницкого" ... a на сайте археологического музея Института археологии Национальной Академии Наук Украины нет никакого золота... Відповісти | З цитатою
1 2 3
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті